Dviratininkas V. Lendelis kovojo treko Čempionų lygos etapo finale | Diena.lt

DVIRATININKAS V. LENDELIS KOVOJO TREKO ČEMPIONŲ LYGOS ETAPO FINALE

• 0

Šeštadienį, spalio 21-ąją, prasidėjo trečiasis Tarptautinės dviračių sporto federacijos (UCI) treko Čempionų lygos sezonas. Jame dalyvauja ir trys Lietuvos dviratininkai: Olivija Baleišytė, Miglė Lendel ir Vasilijus Lendelis.

Maljorkoje (Ispanija) surengto pirmojo etapo vyrų keirino rungtyje V. Lendelis prasibrovė į finalą ir jame iškovojo penktą vietą (11 tšk.). Nugalėjo Tokijo olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas, triskart pasaulio ir dukart Europos čempionas olandas Harrie's Lavreysenas (20 tšk.). Antras finišavo dabartinis keirino pasaulio čempionas kolumbietis Kevinas Quintero'as, trečias – šių metų pasaulio vicečempionas australas Matthew Richardsonas, ketvirtas – 2021 m. Europos vicečempionas prancūzas Tomas Derache, o šeštas – olandas Tijmenas van Loonas.

V. Lendelis keirino rungties pirmojo etapo pirmajame važiavime finišavo antras. Lietuvos dviratininkas į priekį praleido tik H. Lavreyseną. Po šio važiavimo už finalo borto liko 2022 m. Europos čempionato bronzos medalio laimėtojas prancūzas Melvinas Landerneau, Naujosios Zelandijos dviratininkas Samas Dakinas, lenkas Mateuszas Rudykas ir olandas Larsas Romijnas.

V. Lendelis sprinto lenktynėse buvo 14-as (2 tšk.). Vėl nugalėjo Tokijo olimpinių žaidynių, penkiskart pasaulio ir dukart Europos sprinto čempionas H. Lavreysenas (20 tšk.). V. Lendelis pirmojo etapo pirmajame važiavime finišavo trečias ir į pusfinalį nepateko. Važiavimą laimėjo L. Romijnas, o antras buvo indas Esowas Esowas.

Vyrų sprinto rungčių kategorijoje po pirmojo etapo V. Lendelis (13 tšk.) užima 8-ą vietą. Pirmauja H. Lavreysenas (40 tšk.).

Moterų ištvermės rungčių kategorijoje po pirmojo etapo O. Baleišytė (13 tšk.) klasifikuota 9-a. Pirmauja britė Katie Archibald (37 tšk.).

O. Baleišytė skrečo rungtyje finišavo 9-a (7 tšk.), o eliminavime užėmė 10-ą poziciją (6 tšk.). Pergales šiose rungtyse šventė atitinkamai amerikietė Lily Williams (20 tšk.) ir 2015 m. Europos čempionė K. Archibald (20 tšk.).

Moterų sprinto rungčių kategorijoje po pirmojo etapo M. Lendel (4 tšk.) užima 15-ą vietą. Pirmauja vokietė Alessa-Catriona Propster (35 tšk.).

M. Lendel keirino rungtyje užėmė 12-ą vietą (4 tšk.). Nugalėjo Tokijo olimpinių žaidynių vicečempionė ir dabartinė pasaulio keirino čempionė Naujosios Zelandijos atstovė Elesse Andrews (20 tšk.). M. Lendel keirino pirmojo etapo antrajame važiavime finišavo penkta (aplenkė tik britę Lowri Thomas).

M. Lendel sprinto lenktynėse liko 17-a (0 tšk.). Nugalėjo A-C. Propster (20 tšk.). M. Lendel sprinto pirmojo etapo penktajame važiavime finišavo trečia. Pirma buvo E. Andrews, o antra – ukrainietė Ala Bilecka.

Vyrų ištvermės rungčių kategorijoje po pirmojo etapo lyderiu tapo daugkartinis Azijos čempionas japonas Eiyas Hashimoto (31 tšk.).

Kiekvienoje kategorijoje dalyvauja po 18 dviratininkų. Iš viso varžybose lenktyniauja 72 sportininkai (36 moterys ir 36 vyrai).

Antrasis UCI treko Čempionų lygos etapas vyks spalio 28 d. Berlyne (Vokietija), trečiasis – lapkričio 4 d. Sen Kantene (Prancūzija), o ketvirtasis ir penktasis etapai bus surengti lapkričio 10-11 d. Londone (Jungtinė Karalystė).

2021 m. vykusių UCI Čempionų lygos varžybų antrasis etapas buvo surengtas Panevėžyje.