Irkluotojos M. Valčiukaitė ir I. Adomavičiūtė – pasaulio čempionės | Diena.lt

IRKLUOTOJOS M. VALČIUKAITĖ IR I. ADOMAVIČIŪTĖ – PASAULIO ČEMPIONĖS

• 3

Plovdive, Bulgarijoje, vykstančiame pasaulio irklavimo čempionate Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė iškovojo aukso medalius.

Moterų porinių dviviečių valčių finale distanciją jos įveikė per 6 min. 44.150 sek., paskutiniuose metruose nesulaukdamos aršaus varžovių pasipriešinimo.

Sidabrą iškovojo Olivia Loe ir Brooke Donoghue iš Naujosios Zelandijos (6:46.280), bronza atiteko JAV atstovėms – Ellen Tomek ir Meghan O'Leary (6:47.750).

M.Valčiukaitei – tai antras pasaulio čempionės titulas. Jį ji buvo iškovojusi ir 2013 metais, tik tuomet irklavo su Donata Vištartaite-Karaliene.

I.Adomavičiūtė planetos pirmenybių medalio suaugusiųjų varžybose iki šiol neturėjo.

Tiesa, merginos šią vasarą Glazge vykusiame Europos čempionate iškovojo bronzos medalius.

Pasveikino šalies vadovė

M. Valčiukaitę ir I. Adomavičiūtę pasveikino ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak Prezidentės, įspūdingas čempionių kelias į šią aukštumą ir visam pasauliui skambantis Lietuvos himnas yra visos šalies džiaugsmas ir pasididžiavimas. Nuoširdus darbas ir valia nugalėti, kurie atvedė sportininkes į šią auksinę pergalę, yra įkvėpimas ir padrąsinimas kiekvienam  - visuomet ryžtingai ir ištvermingai siekti užsibrėžto tikslo.

Prezidentė padėkojo irkluotojoms už šią Lietuvai padovanotą pergalės šventę.

Šalies vadovė taip pat pasveikino tame pačiame čempionate, vyrų vienviečių valčių klasėje, bronzos medalį iškovojusį Mindaugą Griškonį. Prezidentės teigimu, dar vienas garbingas šio sportininko laimėjimas toliau skleidžia žinią pasauliui apie Lietuvą – talentingų, atsidavusių, ryžtingų sportininkų šalį!