Japonija sudorojo Ukrainą ir laukia lietuvių triumfo | Diena.lt

JAPONIJA SUDOROJO UKRAINĄ IR LAUKIA LIETUVIŲ TRIUMFO

• 0

Japonijos rinktinė galingu pasirodymu užbaigė savo pasirodymą pasaulio ledo ritulio čempionato IB divizione Kaune. Japonai paskutinėse savo rungtynėse 7:1 sutriuškino ketvirtą nesėkmę turnyre patyrusius ukrainiečius, kurie galutinėje rikiuotėje liko ketvirti. Tuo tarpu japonams galutinės savo pozicijos dar teks palaukti – jei paskutiniame mače su Lietuva estai liks be taškų, tokiu atveju japonams atitektų sidabras, o jei Estijos rinktinei pavyktų papildyti savo taškų sąskaitą, tuomet Azijos atstovams beliktų tenkintis bronza.

Susitikimą aktyviu žaidimu pradėjo japonai, kuriems prireikė mažiau nei trijų minučių, kad pelnytų pirmąjį rungtynių įvartį. Pasižymėjo Japonijos rinktinės puolėjas Yushi Nakayashiki (2:38, rez. perd. Seiya Hayata, Goshi Ito).

Japonijos rinktinė ir toliau spaudė varžovus, o netrukus į ukrainiečių vartus skriejo ir antrasis įvartis. Pasižymėjo itin rezultatyviai žaidžiantis Japonijos rinktinės gynėjas Ryo Hashimoto (7:47, rez. perd. Hiromichi Terao, Mei Ushu).

Pirmajame kėlinyje japonai ir toliau kūrė pavojingas progas greitu bei tiksliu žaidimu, kurio šio turnyro metu beveik nematėme, o kartą Ukrainos rinktinę išgelbėjo virpstas. Ukrainiečiai geriausią progą turėjo kėlinio pabaigoje, kai varžovai liko žaisti trise prieš penkis, tačiau išnaudoti šios kiekybinės persvaros jiems nepavyko.

Antrąjį rungtynių trečdalį Japonijos rinktinė ir vėl pradėjo prasižengdama, o šį kartą sausiems iš balos jiems išlipti nepavyko – įvarčiu po individualaus reido ir tikslaus smūgio savo rinktinės deficitą iki minimumo sumažino Andrejus Mikhnovas (22:19, rez. perd. Viktoras Zakharovas, Dmytro Ignatenko).

Vėliau pražanga buvo nubausti jau ukrainiečiai, o ir jiems apsiginti nepavyko. Iš toli pasižymėjo jau 5 savo įvartį turnyre pelnęs R. Hashimoto, kuris po šio smūgio tapo rezultatyviausiu pirmenybių žaidėju (27:05, rez. perd. Junya Yamada, M. Ushu).

Tai nebuvo paskutinis japonų įvartis antrajame kėlinyje – Tomoya Echigo ketvirtą kartą rungtynėse nuliūdino Ukrainos rinktinės vartininką (35:19, rez. perd. Shogo Nakajima).

Nors per likusį kėlinio laiką pavojingą išpuolį surengė ir ukrainiečiai, jų smūgis pataikė į skersinį ir rezultatas nepakito, tad nepaisant to, jo Ukrainos rinktinė antrajame kėlinyje pirmoji pelnė įvartį, po šių 20 minučių Japonijos persvara išaugo iki trijų įvarčių – 4:1.

Trečiąjį kėlinį pradėjo dar vienas galingas Japonijos rinktinės žaidėjo metimas nuo mėlynosios linijos. Šį kartą tokiu smūgiu pasižymėjo G. Ito (43:22, rez. perd. Yuki Miura).

Sustoti azijiečiai nesiruošė ir po penktojo įvarčio. Po dar vienos gražios atakos šeštą kartą Bogdaną Dyachenko ritulį iš savo vartų privertė traukti Hiroto Sato (45:28, rez. perd. T. Echigo, S. Nakajima), po kurio įvarčio į Ukrainos vartus stojo Sergejus Gaiduchenko.

Kėliniui persiritus į antrąją pusę, Ukrainos rinktinės triuškinimą pratęsė Kenta Takagi (50:56, rez. perd. H. Sato), kuris tiksliu smūgiu į viršutinį vartų kampą pirmą kartą šiame mače privertė kapituliuoti ir atsarginį ukrainiečių vartininką.

Susitikimo pabaigoje dar bandė pliekstis aistros, tačiau rungtynių arbitrai greitai numalšino įsiaudrinusius žaidėjus ir susitikimas baigėsi japonų pergale 7:1.

Geriausio mačo žaidėjo titulą Ukrainos komandoje atsiėmė Dmytro Nimenko, o japonų komandoje apdovanotas buvo S. Nakajima.

Priminsime, jog pirmose šios dienos rungtynėse Rumunija 7:3 įveikė Kroatiją ir pasiuntė ją į žemesnį divizioną, o 19:30 val. įvyks paskutinė čempionato akistata: turnyrą uždarys finalo verta dvikova, kurioje Lietuvos ir Estijos rinktinės susigrums dėl pergalės, kurios vertė – aukso medaliai ir kelialapis į IA divizioną.