Japonijos ledo ritulininkai antrą dieną iš eilės išnešė sveiką kailį | Diena.lt

JAPONIJOS LEDO RITULININKAI ANTRĄ DIENĄ IŠ EILĖS IŠNEŠĖ SVEIKĄ KAILĮ

• 0

Kaune vykstančio pasaulio ledo ritulio IB diviziono čempionato antrose pirmadienio rungtynėse antrąją pergalę čempionate iškovojo ir bent laikinai į pirmąją poziciją pakilo Japonija.

Dviem įvarčiais nuo kroatų atsilikę japonai sugebėjo panaikinti varžovų persvarą bei išplėšti pergalę 4:3.

Pirmajame kėlinyje kroatai turėjo dvi progas realizuoti kiekybinę persvarą, tačiau abu kartus jiems įvarčio pelnyti nepavyko, o kėlinio pabaigoje gavęs progą iš arti pasiųsti ritulį į nesaugomus varžovų vartus, Ryo Hashimoto savo progos neiššvaistė ir išvedė Japoniją į priekį (15:17, rez. perd. Mukuru Furuhashi).

Antrojo kėlinio pradžioje Japonijos atstovas dar kartą sėdosi ant nubaustųjų suolelio, o už tai šį kartą azijiečiai buvo nubausti – tiksliu smūgiu rezultatą išlygino Borna Renduličius (22:03, rez. perd. Nikola Senzelis, Mislavas Blagusas).

Iš karto po šio epizodo ritulys antrą kartą atsidūrė Kroatijos vartuose, tačiau ten jis pateko po smūgio koja, tad įvartis įskaitytas nebuvo. Įvykių kupinas dvi minutes užbaigė dar kartą sužibėjusi didžiausia Kroatijos žvaigždė. Tiksliu smūgiu į artimąjį kampą B.Renduličius pelnė antrąjį savo ir komandos įvartį (24:21, rez. perd. Ivanas Šijanas).

Po trijų minučių japonų košmarišką atkarpą pratęsė Josipas Jazbecas, kuris gavęs puikų komandos draugo perdavimą trečią kartą rungtynėse nuginklavo Yuta Narisawa (27:13, rez. perd. M.Blagusas, I.Šijanas).

Sugrįžti į žaidimą Japonijos komandai pavyko kėlinio pabaigoje, kai puikų smūgį atliko M.Furuhashi (36:19).

Po dviejų kėlinių 3:2 pirmavo Kroatija, nepaisant to, jog daugiau smūgių atliko Japonija (19 prieš 16).

Antrą dieną iš eilės barstyti nesiruošę japonai jau pačioje trečiojo kėlinio pradžioje panaikino deficitą ir išlygino rezultatą, kai pasižymėjo Hiroto Sato (42:50, rez. perd. Yuki Miura, R.Hashimoto).

Įpusėjus kėliniui puikų perdavimą iš komandos draugo gavęs R. Hashimoto pelnė antrąjį savo įvartį, kuris leido Japonijos komandai įsiveržti į priekį 4:3 (52:53, rez. perd. Go Tanaka, M.Furuhashi).

Kroatai dar bandė gelbėtis šioje rungtynėse, o paskutines mačo akimirkas jie žaidė be vartininko, tačiau mačo baigties pakeisti jiems nepavyko.

Geriausiu nugalėtojų gretose buvo paskelbtas tris taškus surinkęs R.Hashimoto, o kroatų gretose tokį prizą atsiėmė dviejų įvarčių autorius B.Renduličius.

5 taškus po dviejų mačų turintys japonai pakilo į pirmąją poziciją, tačiau juos dar gali aplenkti lietuviai, kurie vis dar nežaidė antrojo turo rungtynių. Tuo tarpu kroatai po antros nesėkmės nusirito į turnyrinės lentelės dugną.

Pirmose dienos rungtynėse Estijos rinktinė užfiksavo didžiausią šio čempionato netikėtumą ir 2:0 įveikė Ukrainą, o 19:30 val. antrą kartą ant ledo išvysime Lietuvos rinktinę, kuri pirmadienį varžysis su Rumunijos ledo ritulininkais.