Sočyje atsitiktinių varžovų nebuvo | Diena.lt

SOČYJE ATSITIKTINIŲ VARŽOVŲ NEBUVO

• 0

2020 m. Tokijo vasaros olimpinių žaidynių programoje bus ir karatė. Savo olimpinio debiuto link dar vieną žingsnį žengė lietuviai.

Kovojo Rusijoje

Lietuvos karatė federacijos (LKF) delegacija pirmą kartą dalyvavo į olimpinę šeimą priimtai Pasaulio karatė federacijai (WKF) priklausančios Europos karatė federacijos (EKF) jaunučių, jaunių ir jaunimo čempionate Sočyje (Rusija).

Jaunučių ir jaunių čempionatas surengtas jau 45-ą kartą, o jaunimo (iki 21 metų) – dešimtą. Varžybose dalyvavo daugiau nei 950 sportininkų iš 45 šalių.

Lietuvai atstovavo mažeikiečiai Gabrielė Marozaitė ir Mantas Lobanovas, Vaida Astašauskaitė ir Titas Minelga iš Kauno rajono, vilnietė Nomeda Tvaskaitė, kaunietis Arnas Pačiuipis bei šiauliečiai Matas Žymantas ir Tomas Balčius.

Mažeikietė – penkta

Geriausiai sekėsi G.Marozaitei (svorio kategorija iki 61 kg), kuri jaunimo (iki 21 metų) amžiaus grupės kumitė varžybose užėmė penktą vietą.

Lietuvė iš pradžių 2:1 nugalėjo Rusijos atletę Alaną Kočijevą, vėliau 2:0 įveikė Belgijos atstovę Manon Hemroulle, tačiau ketvirtfinalyje turėjo pripažinti Šveicarijos sportininkės Ninos Radjenovič pranašumą. Dvikovą dėl 3-ios vietos G.Marozaitė 0:1 pralaimėjo serbei Andrijanai Vasovič.

M.Lobanovas (per 84 kg) varžybas pradėjo pergale 5:4 prieš juodkalnietį Luką Ivanovičių, bet vėliau 0:2 pralaimėjo graikui Athanasijui Nikopoului ir baigė pasirodymą.

Kitiems lietuviams pergalėmis pasidžiaugti neteko.

Sėkmingiausiai pasirodė italai, iškovoję po penkis aukso, sidabro ir bronzos medalius. Rusai pelnė penkis aukso, vieną sidabro ir aštuonis bronzos trofėjus, ispanai – penkis aukso bei po vieną sidabro ir bronzos. Estai laimėjo po vieną aukso ir bronzos medalį, latviai – vieną bronzos.

Gegužę – išbandymas Serbijoje

LKF trenerių tarybos pirmininkas Kazimieras Bartkevičius pirmą lietuvių išbandymą tarptautinėse olimpinės karatė varžybose įvertino teigiamai.

"Kiekvienoje svorio kategorijoje šaliai gali atstovauti tik vienas sportininkas, tad atsitiktinių varžovų Sočyje tikrai nebuvo, dažniausiai teko kovoti su čempionais. Visi mūsų sportininkai labai stengėsi, bet pirmą kartą dalyvaujant tokiose varžybose ir iš karto susitinkant su tarptautinį reitingą turinčiais konkurentais didelės sėkmės tikėtis sunku. Atsakingais momentais kovotajams daug padėjo rinktinės treneriai Alfonsas Valuntonis, Giedrius Linartas, Egidijus Daknys. Kitas mūsų egzaminas bus gegužę Serbijoje vyksiantis suaugusiųjų Europos čempionatas", – papasakojo K.Bartkevičius.

2020 m. Tokijo olimpinių žaidynių karatė varžybose dalyvaus 80 sportininkų – po 40 vyrų ir moterų. Jie varžysis trijose kumitė svorio kategorijose ir katos rungtyje. Kiekvienoje kategorijoje dalyvaus penkių pasaulio kontinentų čempionai, dar trys pateks pagal visus metus vyksiančių "Premier" lygos turnyrų reitingą. Dar po dvi vietas atiteks šeimininkams.