Trys lietuvių finalai – du aukso medaliai | Diena.lt

TRYS LIETUVIŲ FINALAI – DU AUKSO MEDALIAI

• 0

„Kai kuriems mūsų sportininkams tai buvo pirmos tokio lygio varžybos savo amžiaus grupėje, jų pasirodymu esu patenkintas“, – Dano Pozniako tarptautinio bokso turnyro rezultatus įvertino Lietuvos jaunimo rinktinės treneris Marius Palionis.

18-ą kartą Vilniuje surengtame pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono D. Pozniako (1939–2005) jaunimo bokso turnyre jėgas išmėgino 93 kovotojai iš 13 šalių. Svorio iki 60 kg, iki 63,5 kg, iki 67 kg ir iki 71 kg kategorijų dalyviai varžėsi dviejuose pogrupiuose.

„Prieš turnyrą treniravomės Lenkijoje, kur sportavome kartu su šios šalies bendraamžių boksininkų rinktine. Dauguma mūsiškių šiemet iš jaunių grupės persikėlė į jaunimo, tad varžybos – puiki galimybė adaptuotis“, – teigė M. Palionis.

Mūsų šalies boksininkai iškovojo du aukso, vieną sidabro ir devynis bronzos medalius.

Finalo dvikovas laimėjo jonaviškis Klaidas Skulčas (iki 48 kg) – 4:1 įveikė Izraelio atstovą Davidą Zakharį ir panevėžietis Edgaras Trotenskis (iki 63,5 kg) – 4:1 pranoko lenką Wadimą Konszewiczą.

Tik lemiamą mūšį pralaimėjo kaunietis Paulius Bublis (iki 60 kg) – 0:5 nusileido Lenkijos sportininkui Kirilui Globenkai.

Trečias vietas užėmė kėdainiškis Jokūbas Arkadijevas (iki 60 kg), vilniečiai Renatas Krepštulis (iki 63,5 kg), Justinas Smaguris (iki 80 kg) ir Armandas Kateiva (iki 86 kg), biržietis Erikas Bogdanas (iki 67 kg), klaipėdietis Paulius Žymančius (iki 71 kg), jonaviečiai Šanderis Aleksandravičius (iki 71 kg) ir Nojus Nejaglovas (iki 75 kg) bei marijampolietis Kajus Klenauskas (per 92 kg).

Sėkmingiausiai pasirodė net 9 aukso medalius iškovoję Sakartvelo boksininkai. Dvi finalo dvikovas laimėjo Lenkijos atstovai, po vieną – Norvegijos, Velso, Izraelio ir Švedijos sportininkai.