Žalgirietės atsirevanšavo Garliavos rankininkėms | Diena.lt

ŽALGIRIETĖS ATSIREVANŠAVO GARLIAVOS RANKININKĖMS

Šeštadienį Garliavos sporto ir kultūros centre vyko Lietuvos rankinio federacijos (LRF) supertaurės varžybos, kuriose rungtyniavo stipriausios šalies vyrų ir moterų praėjusio sezono ekipos.

Moterų finale santykius aiškinosi principinės varžovės Kauno „ACME-Žalgiris“ bei Kauno rajono HC „Garliava–SM–Cascada“.

Pirmajame finale šeštadienio popietę Garliavoje susitiko dvi puikiai viena kitą pažįstančios ekipos – praėjusio sezono šalies taurės laimėtojos – Kauno „ACME–Žalgiris“ ir čempionės – HC „Garliava–SM–Cascada“. Kaip ir buvo galima tikėtis, rungtynėse netrūko kietos ir agresyvios kovos, o abiejų klubų merginos dėl pergalės kovėsi iki paskutiniųjų susitikimo sekundžių. Vis tik drausmingiau antroje rungtynių pusėje sužaidusios žalgirietės apgynė LRF supertaurės titulą ir šventė pergalę rezultatu 32:31.

Susitikimą kiek geriau pradėjo Kauno „ACME – Žalgiris“ klubas, tačiau jų pranašumas laikėsi tik pirmosiomis susitikimo minutėmis. Karolinos Sparnauskaitės ir Emilės Aglinskaitės vedama Garliavos komanda sugebėjo perimti iniciatyvą ir per pirmąjį rungtynių kėlinį susikūrė sau 2 įvarčių pranašumą (13:15).

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje per daug nesikeitė ir Kauno rajono ekipa iki vidurio kėlinio išlaikė persvarą savo pusėje. Vis tik tuomet „ACME–Žalgiris“ sustygavo savąją gynybą, o po Martynos Vaitkutės įvarčio įpusėjus kėliniui jau išsiveržė į priekį (25:24).  Nors „Garliava–SM–Cascada“ bandė gelbėtis minutės pertraukėlės metu, tačiau įsibėgėjusių žalgiriečių joms sustabdyti jau nepavyko. Iki susitikimo pabaigos likus žaisti 3 minutes atrodė, jog „Žalgiris“ pergalę iškovos nesudėtingai,  tačiau tada Kauno rajono klubas dar pakilo į lemiamą šturmą ir intrigą išlaikė iki pat paskutinės susitikimo sekundės. Vis dėlto „ACME–Žalgiris“ paskutines sekundes sužaidė drausmingai ir sau išlaikė 1 įvarčio pranašumą (32:31).

Naudingiausia žaidėja „ACME–Žalgirio“ gretose buvo išrinkta net 7 įvarčius pelniusi Inesa Verbovik, o Garliavos ekipoje 5 tiksliais metimais pasižymėjusi K. Sparnauskaitė. Abiems rankininkėms atiteko ne tik LRF įsteigti prizai, bet ir supertaurės rėmėjo „Vidvie“ įteiktos dovanos.

Po pertraukos į „ACME–Žalgirio“ gretas sugrįžusi M. Vaitkutė teigė, jog pergalę nulėmė susikaupimas lemiamu rungtynių metu: „Susitikimas buvo gana įtemptas, tačiau nieko kito ir nebuvo galima tikėtis – vis tik finalas. Džiugu, jog lemiamu metu susikaupėme ir sugebėjome tiek apsiginti, tiek užpulti varžovių vartus. Stabilumo šiandien mums dar tikrai trūko, bet svarbu, jog pavyko laimėti. Smagu pradėti sezoną pergale ir iškart laimėti taurę, tuo pačiu pasitikrinome savo jėgas ir įgavome daugiau pasitikėjimo ateičiai – šis titulas parodė, jog galime susigrąžinti prarastas pozicijas Lietuvoje.“

Kauno „ACME–Žalgiris“: Inesa Verbovik 7, Audinga Kniubaitė ir Martyna Vaitkutė po 5, Viltė Lubytė ir Klaudija Šidlauskytė po 4, Grėta Burkaitė 3, Gabrielė Vaičiūtė 2, Simona Kazlauskaitė ir Neringa Gudaitytė po 1.

Kauno rajono HC „Garliava–SM–Cascada“: Laima Bernativičiūtė 9, Emilė Aglinskaitė ir Karolina Sparnauskaitė po 5, Ugnė Slavėnaitė, Kamilė Bušaitė ir Greta Rinkevičiūtė po 3, Eglė Laurinavičiūtė 2, Justina Zenkovaitė 1.