Čempionų lygos įkrintamąsias „Rytas“ pradėjo skaudžia nesėkme | Diena.lt

ČEMPIONŲ LYGOS ĮKRINTAMĄSIAS „RYTAS“ PRADĖJO SKAUDŽIA NESĖKME

• 1

Naujuosius metus Vilniaus „Rytas“ pradėjo pralaimėjimu namuose ir kitą savaitę sieks revanšo siekiant susigrąžinti lygybę įkrintamųjų etape. Giedriaus Žibėno auklėtiniai namų tvirtovėje 92:110 (22:28, 24:26, 22:27, 24:29) krito prieš Atėnų „Peristeri“.

Serijoje iki dviejų pergalių vilniečiai atsilieka 0-1. Kitas mačas bus žaidžiamas lygiai už savaitės Atėnuose, o jei prireiks, lemiamos rungtynės bus žaidžiamos Vilniuje.

Šiose rungtynėse įvyko Marcuso Fosterio sugrįžimas į „Ryto“ komandą po etapo Kinijoje. Vilniuje jis praleido visą 2022-23 m. sezoną.

Vilniečių ekipoje Fosteris buvo vienas rezultatyviausių ir per 22 minutes surinko 16 taškų (5/6 dvit., 1/5 trit., 3/5 baud.), 4 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus, 7 klaidas bei 9 naudingumo balus.

Viena iš esminių „Peristeri“ krepšininkų pergalės priežasčių buvo neįtikėtinas tritaškių pataikymas. Jie susmeigė 17 tritaškių iš 25 (68 proc.). Graikijos klubas taip pat retai klydo (7 kartus).

ASG arenoje mačą stebėjo 6,744 žiūrovai. Tai – pagerintas „Ryto“ rekordas per dalyvavimą FIBA Čempionų lygoje. Iki šiol daugiausiai žmonių buvo susirinkę į 2021-22 m. sezono grupės etapo rungtynes su Oldenburgo „EWE Baskets“ – 5,026.

„Rytui“ šiame mače nepadėjo susirgęs Keithas Hornsby bei alkūnę susižeidęs Javinas DeLaurier.

Nugalėtojus į pergalę tempė fantastiškai žaidęs Joe Raglandas, kurio sąskaitoje per 34 minutes buvo 25 taškai (5/9 dvit., 4/7 trit., 3/3 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 15 rezultatyvių perdavimų bei 37 naudingumo balai.

Pralaimėjusių gretose naudingiausias buvo Justinas Gorhamas, kuris per 32 minutes pelnė 12 taškų (0/2 dvit., 2/3 trit., 6/6 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 18 naudingumo balų.

Su 20 pelnytų taškų „Ryto“ kapitonas Margiris Normantas buvo rezultatyviausias komandos žaidėjas.

„Rytas“: Margiris Normantas 20 (3/5 trit., 7/8 baud., 7 rez. perd.), Marcusas Fosteris 16 (5/6 dvit., 1/5 trit., 7 kld.), Justinas Gorhamas 12 (2/3 trit., 6/6 baud., 9 atk. kam.), Gytis Radzevičius (2/5 trit., 6 atk. kam.) ir Martynas Echodas (5/8 dvit., 6 atk. kam.) po 11, Gytis Masiulis 9.

„Peristeri“: Joe Raglandas 25 (5/9 dvit., 4/7 trit., 5 atk. kam., 15 rez. perd., 37 naud.), Trevoras Thompsonas 21 (7/14 dvit., 9 atk. kam., 2 blok.), Leonidas Kaselakis 15 (3/4 trit., 5 atk. kam.), Nemanja Dangubičius (6/6 dvit., 8 atk. kam.) ir Jermaine'as Love'as (3/8 dvit., 2/3 trit.) po 13, Kenny Williamsas 12 (4/6 trit.)