„Juventus“ įveikė Ukrainos vicečempionus, „Lietuvos rytas“ – Kazachstano klubą | Diena.lt

„JUVENTUS“ ĮVEIKĖ UKRAINOS VICEČEMPIONUS, „LIETUVOS RYTAS“ – KAZACHSTANO KLUBĄ

• 0

Ketvirtadienį Prienuose Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas iškovojo labai nelengvą pergalę prieš „Astanos“ ekipą iš Kazachstano 79:74 (20:17, 17:25, 15:12, 27:20). Utenos „Juventus“ Druskininkuose 81:75 (29:20, 25:19, 17:19, 10:17) įveikė Ukrainos vicečempione Južnės „Chimik“ komandą.

Sunki pergalė

Sostinės krepšininkai rungtynes pradėjo nelengvai ir nuo Kazachstano klubo pirmame kėlinyje atsiliko septyniais taškais. Tačiau tuomet „Lietuvos ryto“ komanda atkarpą laimėjo 10:0 ir kėlinuką pabaigė turėdami nedidelę persvarą (20:17).

Antrajame kėlinuke atletiškieji „Astanos“ krepšininkai perėmė iniciatyvą į savo rankas, o vilniečių deficitas išaugo iki dviženklio (30:40). Tačiau ir vėl kiek geriau ketvirčio pabaigą sužaidusi „Lietuvos ryto“ komanda į didžiąją pertrauką keliavo varžovų pranašumą sumažinusi per pusę – 37:42.

Įpusėjus trečiajam kėliniui vilniečiai išlygino rezultatą, o likusias 15 minučių aikštėje vyko itin atkakli bei kieta fizinė dvikova. Rungtynės taškas į tašką vyko iki pat paskutinės minutės, tačiau tuomet „Lietuvos rytas“ pataikė kelis užtikrintus metimus bei iškovojo pergalę.

„Lietuvos rytas“: B.Madgenas 22 (5/7 trit.), J.Baronas 16, R.Carteris 14 (6 atk. kam.), M.Carteris 9.

„Astana“: I.Udonahas 21 (6 atk. kam.), A.Clemmonsas 14.

Iškovojo trečiąją pergalę

Dovis Bičkauskis sužaidė pirmąsias šio sezono kontrolines rungtynes, LaRonas Dendy debiutavo „Juventus“ gretose, o Utenos klubas iškovojo trečiąją pergalę pasirengimo etape. Gedimino Petrausko auklėtiniai Druskininkuose 81:75 (29:20, 25:19, 17:19, 10:17) įveikė Ukrainos vicečempione Južnės „Chimik“ komandą.

Šeštadienį „Juventus“ klubas pirmą kartą šį tarpsezonį pasirodys savo žiūrovams ir Utenos miesto šventės proga sužais nemokamas rungtynes su Astanos „Astana“ ekipa. Dvikovos pradžia 16.30 val.

Atkakliai prasidėjusiose rungtynėse sužaidus tris minutes rezultatas buvo lygus (6:6), o Anthony Irelandas įpusėjus kėliniui baudos metimu bei dvitaškiu išvedė į priekį uteniškius – 13:10. Po Arvydo Šikšniaus tritaškio bei LaRono Dendy baudos metimo likus žaisti tris minutes komandas skyrė penki taškai – 19:14. Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei skirtumas dar šiek tiek išaugo (25:19), o kėlinį tritaškiu su pražanga baigęs Laurynas Samėnas leido „Juventus“ klubui dar labiau nutolti – 29:20.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui Jonas Zakas tolimu metimu pirmą kartą leido uteniškiams įgyti dviženklę persvarą (32:22), o po L.Dendy dvitaškio įpusėjus kėliniui komandas jau skyrė trylika taškų – 40:27. Likus žaisti tris minutes svečiai vėl šiek tiek priartėjo (37:47), bet J.Flowersas pataikė iš toli, A.Irelandas pridėjo keturis taškus be atsako ir „Juventus“ ėmė triuškinti varžovus – 54:37. Nors ketvirtį dviem baudų metimais baigė „Chimik“, įpusėjus kėliniui uteniškiai turėjo penkiolikos taškų pranašumą – 54:39.

Trečiojo kėlinio pradžioje du tritaškius iš eilės pataikė Austinas Ariansas, baudų metimus tiksliai realizavo Vitalijus Malčeskis, dvitaškį pridėjo Derrickas Colteris ir „Chimik“ komanda sumažino deficitą iki šešių taškų – 51:57. Dovio Bičkauskio tritaškis, A.Irelando du baudų metimai bei K.Guščiko dvitaškis vėl leido uteniškiams susigrąžinti dviženklį pranašumą – 64:52. Negana to, likus žaisti pusketvirtos minutės Simas Buterlevičius tritaškiu padidino „Juventus“ atotrūkį iki rekordinio – 69:52. Nors ketvirčio pabaigoje svečiai vėl kiek sumažino atsilikimą, prieš lemiamas dešimt minučių „Juventus“ pirmavo 71:58.

Paskutinio ketvirčio pradžioje kelis kartus iš eilės suklydę uteniškiai privertė G.Petrauską paprašyti minutės pertraukėlės, po kurios K.Guščikas vėl sugrąžino dviženklę „Juventus“ persvarą – 75:64. Likus žaisti tris minutes komandas vėl skyrė aštuoni taškai (68:76), bet L.Samėnas tritaškiu dar sykį leido Utenos ekipai sugrįžti prie dviženklio pranašumo – 79:68. Susitikimo pabaigoje ukrainiečiai pasinaudojo netiksliais Utenos krepšininkų baudų metimais ir vėl priartėjo, tačiau pergalę rezultatu  iškovojo „Juventus“ klubas.

Nugalėtojams 14 taškų pelnė Anthony Irelandas (dvitaškiai 5/8, 6 rez. perd.), 12 – Laurynas Samėnas (tritaškiai 3/6), 11 – Jonte Flowersas (tritaškiai 3/8), 10 – LaRonas Dendy (dvitaškiai 5/10, 3 atk. kam.), po 8 – Dovis Bičkauskis (4 rez. perd.) ir Karolis Guščikas (6 atk. kam.), 7 – Mindaugas Kupšas (8 atk. kam.), 5 – Arvydas Šikšnius, po 3 – Simas Buterlevičius ir Jonas Zakas.

„Chimik“ ekipoje pasižymėjo Derrickas Colteris (17 tšk., 6 rez. perd.), Viačeslavas Petrovas (16 tšk., dvitaškiai 7/9, 5 atk. kam.) bei Oleksandras Riabčiukas (11 tšk., 5 atk. kam.).