„Lietkabelis“ susitvarkė su stipriai nukraujavusiais pasvaliečiais | Diena.lt

„LIETKABELIS“ SUSITVARKĖ SU STIPRIAI NUKRAUJAVUSIAIS PASVALIEČIAIS

• 0

Panevėžio „Lietkabeliui“ (16-8) pakako gerai sužaisto pirmojo kėlinio, kad jame susikurtas pranašumas būtų išsaugotas iki mačo pabaigos.

Ramūno Butauto auklėtiniai namų arenoje 95:85 (28:15, 28:26, 20:21, 19:23) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (9-15) ir „Betsafe-LKL“ pirmenybėse iškovojo šešioliktąją pergalę.

Aukštaitijos derbyje rezultatyviausias šio sezono rungtynes sužaidė Žygimantas Skučas. „Lietkabelio“ puolėjas per 22 minutes pelnė 20 taškų (8/11 dvit., 1/2 trit., 1/1 baud. met.), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų.

Pasvalio komandos priekinė linija šiame susitikime turėjo itin rimtų nuostolių – rungtyniauti negalėjo vienas naudingiausių „Betsafe-LKL“ žaidėjų Viačeslavas Bobrovas ir pagrindinis pasvaliečių centras Lisas Shoshi. Nerungtyniavo ir Steponas Babrauskas.

Bobrovą pakirto liga, jis į Panevėžį net neatvyko. Tuo metu Shoshi turi rimtesnių problemų, mat iš Kosovo kilusį aukštaūgį prieš pat rungtynes surakino nugaros skausmai.

„Lietkabelis“ šiame susitikime sugebėjo pasinaudoti nukraujavusia varžovų priekine linija ir kovą dėl kamuolių laimėjo 42-28.

Tiesa, panevėžiečiai tragiškai daug klydo, kamuolį prarasdami 24 kartus, kuomet „Pieno žvaigždės“ padarė 11 klaidų.

Teigiamą impulsą Panevėžio komandai davė kone idealiai sužaista rungtynių pradžia – pirmoji keturių minučių atkarpa laimėta 19:6. Pranašumo iš savo rankų „Lietkabelis“ nepraleido didžiąją rungtynių dalį.

Tiesa, antroje ketvirtojo kėlinio pusėje kovingieji pasvaliečiai po Artūro Ausėjo baudų metimų dar sumenkino savo atsilikimą iki penkių taškų (85:90), tačiau tai buvo viskas, ką „Pieno žvaigždės“ šiame mače pasiekė.

„Lietkabelis“: Žygimantas Skučas 20, Lukas Aukštikalnis 12, Donatas Tarolis ir Žanis Peiners po 11, Lorenzo Williamsas 10.

„Pieno žvaigždės“: Artūrs Ausėjs 22, Osvaldas Olisevičius 19, Martynas Varnas ir Nikita Balašovas po 9.