Sėkmingą rinktinės startą lėmė kruopštus pasirengimas | Diena.lt

SĖKMINGĄ RINKTINĖS STARTĄ LĖMĖ KRUOPŠTUS PASIRENGIMAS

"Jeigu atvirai, su nerimu laukiau šių rungtynių", - prispažino Edgaras Ulanovas. Į Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę po ilgos pertraukos sugrįžęs žalgirietis pergalingai pradėjo atranką į 2025-ųjų Europos čempionatą. Kazio Maksvyčio auklėtiniai sostinėje 83:64 (16:19, 19:11, 27:19, 21:15) užtikrintai pranoko Lenkijos (0-1) rinktinę ir įsirašė pirmąją pergalę H grupėje.

Susitikimą kiek sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie pirmajame kėlinyje nuolat laikėsi priekyje nedideliu skirtumu. Po pirmojo kėlinio lietuviai atsiliko 16:19. Luko Lekavičiaus tritaškis pirmąsyk išvedė Lietuvą į priekį (22:21), tačiau lenkai nepalūžo ir lietuviai prieš pertrauką dar nebuvo atitrūkę – 35:30.

Trečiajame ketvirtyje šeimininkų pranašumas pirmą kartą tapo dviženklis (44:32). Prieš paskutiniąsias 10 minučių tereikėjo išlaikyti solidžią persvarą – 62:49. Per likusį laiką K. Maksvyčio kariauna sutvarkė formalumus ir pasiekė abejonių nekeliančią pergalę.

Paskutinėmis minutėmis dideliam sirgalių džiaugsmui ant parketo išbėgo Ąžuolas Tubelis, kuriam tai buvo oficialus debiutas su vyrų rinktinės marškinėliais. Per kelias minutes jis spėjo pelnyti 4 taškus, atkovoti 1 kamuolį ir surinkti 4 naudingumo balus.

Naudingiausiai šįkart rungyniavo Lietuvos puolėjų trijulė – Osvaldas Olisevičius (20 tšk., 18 naud. bal.), Edgaras Ulanovas (8 tšk., 4 atk. kam., 5 rez. perd., 14 naud. bal.) ir Rokas Giedraitis (13 tšk., 3 atk. kam. 14 naud. bal.). Taškais pasižymėjo visas lietuvių dvyliktukas.

Šį mačą vyr. trenerio sprendimu praleido Gytis Radzevičius.

Atrankos langą mūsiškiai užbaigs Taline, vasario 26 dieną (pirmadienį) 19.00 val. prasidėsiančiu maču su estais. Rungtynes tiesiogiai transliuos TV3 televizija.

Primename, kad į Europos čempionatą pateks 3 geriausios grupės komandos, tarp kurių vieta jau rezervuota vienai turnyro šeimininkių Lenkijai, tad lenkams likus paskutiniems trečioji pozicija neužtikrintų vietos Senojo žemyno pirmenybėse.

Lietuva: Osvaldas Olisevičius 20, Rokas Giedraitis 13, Tomas Dimša 10, Deividas Sirvydis ir Edgaras Ulanovas po 8.

Lenkija: Michalas Sokolowskis 26, Mateuszas Ponitka 13, Aleksanderis Balcerowskis 11, Michalas Michalakas 10.

"Prieš rungtynes šlifavome elementarius dalykus. Kuo geresnis derinių išpildymas, keli deriniai prieš vienokią ar kitokią gynybą. Kuo geresnė kokybė tų mažo derinių skaičiaus. Žiūrėjome video, kaip jie žaidžia paskutiniais metais languose ir čempionate. Jų treneris ir savo klube naudoja panašias situacijas. Ruošėmės ir aikštės gynybai, kurią jie pasirinko ketvirtajame kėlinyje", - teigė E. Ulanovas.

"Lenkai pradėjo gerai, fiziškai, dažnai prasiženginėjo, rinkdavosi kamuolius. Kažkiek atidavėme jiems fiziškumo. Ir metimai sukrito jiems, bet vėliau perlaužėme rungtynių eigą ir ėmėme jas kontroliuoti", - pridūrė Lietuvos rinktinės puolėjas.