Lietuvos moterų krepšinio rinktinė nušlavė Albaniją 58 taškų skirtumu | Diena.lt

LIETUVOS MOTERŲ KREPŠINIO RINKTINĖ NUŠLAVĖ ALBANIJĄ 58 TAŠKŲ SKIRTUMU

• 0

2019 metų Europos krepšinio čempionato atrankos rungtynėse Lietuvos rinktinė 119:61 (31:21, 31:14, 30:22, 27:4) nugalėjo Albaniją.

Tai buvo pirmoji lietuvaičių pergalė C grupės varžybose.

Nors lietuvės pirmosios pelnė taškus šiose rungtynėse, tačiau Albanijos moterų rinktinė ilgai nelaukė ir pusę pirmojo ketvirčio pirmavo. Kamilės Nacickaitės ir Giedrės Labuckienės pastangomis Lietuvos moterų rinktinė susigrąžino pranašumą. Santa Okockytė skambant pirmojo kėlinio sirenai pataikė iš vidurio, didindama pranašumą iki 31:21. Iki didžiosios pertraukos lietuvaitės buvo pelniusios 62 taškus, tuo tarpu varžovėms įmetė tik 35. Rezultatas po dviejų kėlinių 62:35.

Antroje rungtynių pusėje Lietuvos nacionalinė moterų rinktinė nemažino žaidimo tempo, o ketvirtajame kėlinyje varžovėms leido įmesti vos 4 taškus laimėdamos kėlinį 27:4. Lietuvės iškovojo pirmąją pergalę FIBA 2019 Europos moterų krepšinio čempionato atrankoje 119:61.

Lapkričio mėnesį vykusiose C grupės rungtynėse lietuvės namuose 70:73 pralaimėjo Vengrijos rinktinei ir išvykoje 64:62 po atkaklios kovos nusileido Rusijos rinktinei. Tuo metu Albanijos rinktinė taip pat patyrė dvi nesėkmes, jos rezultatu 37:122 pralaimėjo Rusijos rinktinei ir 48:137 nusileido Vengrijos ekipai.

Į 2019 metų Europos moterų krepšinio čempionatą pateks visų grupių nugalėtojos (8) ir šešios geriausios antrąsias vietas užėmusios rinktinės. Į čempionatą be atrankos jau pateko Serbijos ir Latvijos rinktinės.

Lietuva: G.Petronytė 24, K.Nacickaitė 20, G.Labuckienė ir M.Grigalauskytė po 17, E.Šulčiūtė ir M.Kvedaravičiūtė po 10.

Albanija: E.Zykaj 19, E.Bujari 13.