„Lietuvos rytas“ svečiuose patiesė Bilbao krepšininkus | Diena.lt

„LIETUVOS RYTAS“ SVEČIUOSE PATIESĖ BILBAO KREPŠININKUS

• 0

Įspūdingai rungtyniavusio Chriso Kramerio traukiamas Vilniaus „Lietuvos rytas“ (3-3) pasiekė revanšą prieš Bilbao „RETAbet Basket“ (1-5) komandą. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai Ispanijoje triumfavo 96:79 (17:22, 25:17, 31:25, 23:15) ir privertė oponentus pralaimėti 5 kartą paeiliui.

Vilniečiams Krameris per 32 minutes pelnė 27 taškus (6/10 dvit., 3/4 trit., 6/6 baudos), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo du ir perėmė 3 kamuolius, išprovokavo 8 pražangas bei surinko 38 naudingumo balus.

Krameris užfiksavo asmeninius pelnytų taškų ir surinktų naudingumo balų rekordus Europos taurėje.

Po pirmojo kėlinio Krameris turėjo tik 2 taškus, antrajame pridėjo 7 taškus, trečiajame pelnė 13, o paskutinio ketvirčio metu – dar 5 taškus.

Po šios pergalės „Lietuvos rytas“ įsitvirtino trečioje C grupės vietoje. Antroje vietoje esanti Berlyno ALBA turi 5 pergales, o pirmaujanti Krasnodaro „Lokomotiv“ pasiekė visus 6 laimėjimus.

Vilniečiai užfiksavo savo sezono rezultatyvumo rekordą. Iki šio mačo „Lietuvos rytas“ Europos taurėje daugiausiai buvo pelnęs 92 taškus.

Trečiajame kėlinyje Bilbao pirmavo 4 taškais (61:57), tačiau tuomet į priekį šovė „Lietuvos ryto“ krepšininkai. Jie spurtavo 14:0 ir pirmąjį kartą įgijo dviženklę persvarą (71:61).

Ketvirtąjį kėlinį vilniečiai pradėjo dar aukštesne pavara. Robertas Carteris įkrovė iš viršaus, netrukus pridėjo tritaškį ir „Lietuvos rytas“ jau pirmavo 80:64. Per likusį laiką Bilbao krepšininkams ženkliai sumažinti deficito nepavyko ir pergalę šventė „Lietuvos rytas“.

Kurtinaičio kariauna pataikė 61 proc. dvitaškių (25/41) ir 39 proc. tritaškių (11/28), o vilniečių taiklumą labiausiai gadino Jimmy Baronas. Gynėas įmetė 2 dvitaškius iš 6 (33 proc.) ir 2 tritaškius iš 11 (18 proc.).

„RETAbet Basket“: Mickellas Gladnessas 15 (7/9 dvit., 7 atk. kam., 20 naud. bal.), Dejanas Todorovičius 14 (3/5 dvit., 5/5 baudos, 10 atk. kam., 22 naud. bal.), Alexas Mumbru 13 (2/9 trit., 5 rez. perd.), Jonathanas Tabu ir Pere Tomasas po 11.

„Lietuvos rytas“: Chrisas Krameris 27 (9/14 metimai, 6/6 baudos, 7 rez. perd., 38 naud. bal.), Rokas Giedraitis 14 (3/4 trit.), Loukas Mavrokefalidis 13 (7 atk. kam.) Robertas Carteris 12, Jimmy Baronas (2/11 trit.) ir Martynas Echodas (4/4 dvit., 2/2 baudos) po 10.