Lietuvos U-20 merginų krepšinio rinktinė nepasipriešino vengrėms | Diena.lt

LIETUVOS U-20 MERGINŲ KREPŠINIO RINKTINĖ NEPASIPRIEŠINO VENGRĖMS

• 0

Lietuvos dvidešimtmečių (U20) merginų rinktinės pergalingą žygį Sofijoje (Bulgarija) sustabdė Vengrijos komanda. Kol kas prasčiausias rungtynes  sužaidusios lietuvės nusileido varžovėms rezultatu 44:68 (15:23, 9:19, 7:15, 13:11) ir įsirašė pirmąją nesėkmę Europos čempionato B diviziono turnyre.

Lietuvos ekipa vangiai pradėjo rungtynes, dažnai klydo ir leido varžovėms pelnyti taškus greitomis atakomis. Sužaidus 5 minutes vengrės pirmavo 11:6, netrukus jos spurtavo ir  susikrovė dviženklį pranašumą (16:6, 4 min.).  Vyriausiasis treneris  Ričardas Maceina praprašė minutės pertraukėlės, po kurios lietuvės kiek sumažino deficitą (11:18, 2min.).  Bet per likusį laiką Lietuvos merginoms labiau priartėti nepavyko – 15:23.

Antrajame ketvirtyje lietuvės toliau nerado priešnuodžių varžovių puolimui (27:17, 7 min.),o pačios sunkiai rinko taškus. Įpusėjus kėliniui Lietuvos krepšininkės jau buvo suklydusios 13 kartų, kai tuo tarpu vengrės vos 3-is, o deficitas išaugo iki 14 taškų (20:34). Lietuvės neatsigavo iki pat didžiosios pertraukos – 24:42.

Antroje mačo dalyje savo žaidimo taip ir neradusi Lietuvos komanda nekėlė grėsmės Vengrijos ekipai. Po 30 minučių varžovės pirmavo 57:31, o paskutinis ketvirtis buvo daugiau formalumas.

Rezultatyviausia Lietuvos komandoje buvo Roberta Mizgerytė – 9 taškai, Laura Želnytė (8 atk.kam.) ir Austėja Širšinaitytė pridėjo po 7-is.

Trečiadienį (07.09) Lietuvos rinktinė susitiks su Vokietijos komanda.

Europos 20-mečių merginų B diviziono čempionatas  finišuos liepos 13 dieną.  10 dalyvaujančių komandų sužais po 9 rungtynes. Į A divizioną pateks tris pirmąsias vietas užėmusios rinktinės.