Mažasis Eurolygos finalas: „Žalgiris“ nukovė CSKA krepšininkus | Diena.lt

MAŽASIS EUROLYGOS FINALAS: „ŽALGIRIS“ NUKOVĖ CSKA KREPŠININKUS

• 11

Kauno „Žalgiris“ pirmą kartą iškovojo vyrų krepšinio klubų Eurolygos bronzos medalius. Belgrade (Serbija) vykstančio Eurolygos finalo ketverto turnyro mažajame finale sekmadienį žalgiriečiai po dramatiškos kovos 79:77 (22:19, 19:16, 28:13, 10:29) nugalėjo turtingiausią Senojo žemyno klubą - Maskvos CSKA (Rusija).

Pirmajame kėlinyje CSKA pirmajame kėlinyje pirmavo 19:16, bet tuomet žalgiriečiai pelnė 6 taškus iš eilės ir laimėjo pirmąjį ketvirtį 22:19. Įpusėjus rungtynėms, „Žalgirio“ persvara siekė 6 taškus (41:35).

Tiesiog neįtikėtinai Kauno klubas pradėjo trečiąjį kėlinį. Aikštėje dominavę žalgiriečiai pratęsė laimėtą atkarpą net iki 22:2 ir įgijo net 23 taškų pranašumą (60:37). Prieš paskutines 10 min. „Žalgiris“ pirmavo 69:48.

Ketvirtajame kėlinyje CSKA ekipa nepasidavė ir ėmė artėti prie „Žalgirio“. Likus žaisti mažiau nei pusantros min., CSKA sumažino atsilikimą iki 5 taškų (73:78). CSKA atsarginis įžaidėjas Michailas Kulaginas pataikė antrą tritaškį iš eilės, pridėjo vieną baudos metimą ir CSKA skirtumą aptirpdė iki 2 taškų (77:79).

Likus žaisti 35 sek., žalgiriečiai prarado kamuolį savo aikštės pusėje, bet CSKA žaidėjai atsakė tuo pačiu - nesugebėjo išsimesti kamuolio per 5 sek. „Žalgirio“ krepšininkų ataka buvo nesėkminga, bet varžovai tuo nepasinaudojo. Labai tolimą metimą prametė M. Kulaginas ir „Žalgiris“ sugebėjo išsaugoti pergalingą rezultatą.

„Žalgiriui“ po 15 taškų pelnė Vasilijė Micičius ir Paulius Jankūnas, 14 - Edgaras Ulanovas, po 9 - Kevinas Pangosas bei Antanas Kavaliauskas, 6 - Axelis Toupane'as, 4 - Aaronas White'as, 3 - Artūras Milaknis, po 2 - Brandonas Daviesas bei Beno Udrihas.

Maskvos komandoje po 14 taškų surinko Othello Hunteris bei M. Kulaginas, 12 - Cory Higginsas.

Žalgiriečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 36-23. „Žalgiris“ suklydo 19 kartų, o CSKA - 9.

Eurolygos finalo ketverte Kauno klubas žaidė antrąjį kartą. 1999 metais „Žalgiris“ tapo Eurolygos čempionu.

Šių metų Eurolygos finale žais čempionės titulą ginanti Stambulo „Fenerbahce Dogus“ (Turkija) ekipa ir Madrido „Real“ (Ispanija) klubas.

Pusfinalyje Stambulo ekipa 76:67 nugalėjo „Žalgirį“, o „Real“ krepšininkai 92:83 įveikė CSKA komandą.

• Mažasis Eurolygos finalas: „Žalgiris“ nukovė CSKA krepšininkus