Netikėtumas: „Žalgiris“ savo aikštėje nusileido „Neptūnui“ | Diena.lt

NETIKĖTUMAS: „ŽALGIRIS“ SAVO AIKŠTĖJE NUSILEIDO „NEPTŪNUI“

• 9

Kauno „Žalgiris“ (5-1) prarado pirmąją vietą Lietuvos krepšinio lygoje (Betsafe – LKL). Sekmadienį rungtynėse namie Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai 60:75 (21:19, 8:16, 20:16, 11:24) nusileido Klaipėdos „Neptūnui“ (5-1) ir patyrė pirmą nesėkmę šį sezoną šalies pirmenybėse bei užleido uostamiesčio ekipai aukščiausiąją poziciją.

„Žalgiris“ realizavo vos 32 proc. metimų (17/52), suklydo 17 kartų ir pralaimėjo kovą dėl kamuolio (30-36).

Trečiojo kėlinio pabaigoje Kaziui Maksvyčiui užsidirbus techninę pražangą, Artūras Milaknis realizavo baudą, Brandonas Daviesas pridėjo dėjimą iš viršaus ir „Žalgiris“ turėjo keturių taškų pranašumą – 49:45, tačiau per likusią pusantros minutės atkarpą žalgiriečiai nepasižymėjo.

Įskaitant ketvirtojo ketvirčio pradžią, „Neptūnas“ šeimininkams atsakė atkarpa 8:0 ir išsiveržė į priekį – 53:49. Puolime strigę žalgiriečiai per penkias minutes tada sukrapštė vos du taškus bei turėjo šešių taškų deficitą – 51:57.

Likus žaisti pusketvirtos minutės, Paulius Jankūnas pataikė iš vidutinio nuotolio ir „Žalgiris“ dar mėgino kabintis – 59:61, bet tuomet Lorenzo Williamsas smeigė pirmąjį savo tritaškį, Laimonas Kisielius pridėjo taškus iš po krepšio ir „Neptūnas“ vėl nutolo – 66:59.

Per likusį laiką žalgiriečiai sukrapštė vos vieną tašką, kurio autorius buvo baudą pataikęs Daviesas, ir dvikovą baigė surinkęs tik 60 taškų.

Antroje ketvirtojo kėlinio pusėje žalgiriečiai prametė 8 metimus iš žaidimo ir 2 kartus suklydo.

„Neptūnui“ paskolintas žalgirietis Gytis Masiulis per 26 minutes pelnė 11 taškų (3/4 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 5/6 baudos), atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, blokavo 1 metimą, išprovokavo 5 pražangas bei surinko 21 naudingumo balą.

„Žalgirio“ gretose debiutavęs 19-metis Lukas Uleckas aikštelėje praleido 7 minutes, prametė po vieną dvitaškį ir tritaškį, gavo bloką, kartą prasižengė ir parketą paliko su -4 naudingumo balais.

Po -1 naudingumo balą įsirašė Donatas Sabeckis ir Leo Westermannas, atitinkamai žaidę 5 ir 10 minučių. „Žalgiris“ bendrai surinko 57 naudingumo balus, tuo metu „Neptūnas“ – 71.

„Žalgiris“: Nate'as Woltersas 12, Brandonas Daviesas 11 (6 atk. kam.), Paulius Jankūnas 9 (2/8 metimai), Laurynas Birutis 8 (5 atk. kam.).

„Neptūnas“: Jerai Grantas 17, Kyle'as Weaveris 16 (6 rez. perd.), Gytis Masiulis 11.

Šią savaitę "Žalgiris" suklupo ir tarptautiniame fronte. Kauniečiai pirmose Eurolygos rungtynėse 79:87 nusileido Vitorijos „Baskonia“ klubui,

„Žalgirio“ gretose dėl traumos nebuvo Antano Kavaliausko.

• Netikėtumas: „Žalgiris“ savo aikštėje nusileido „Neptūnui“