Skaudūs varžovų dūriai pažadina arba palaužia | Diena.lt

SKAUDŪS VARŽOVŲ DŪRIAI PAŽADINA ARBA PALAUŽIA

7:24 – tokiu skirtumu Lietuvos rezervinė vyrų krepšinio rinktinė pralaimėjo vieną kėlinį Jordanijos ekipai, tačiau vis tiek iškovojo pergalę. Mūsų šalies devyniolikmetėms krepšininkėms toks skaudus kluptelėjimas buvo lemtingas.

Šaltas dušas pravertė

Dariaus Songailos treniruojama Lietuvos rezervinė komanda Alytuje 93:75 (31:12, 28:24, 7:24, 27:15) įveikė Jordanijos krepšininkus.

Trečio kėlinio 5 minučių atkarpą mūsiškiai pralaimėjo 1:14 (tašką baudos metimu pelnė Deividas Sirvydis). Šaltas dušas buvo naudingas: ketvirtą kėlinį lietuviai vėl susigrąžino iniciatyvą – 78:65, 86:67.

Svariausiai prie pergalės prisidėjo Matas Jogėla (20 taškų, 4 atkovoti kamuoliai), Ignas Sargiūnas (18 tšk., 4/6 tritaškių, 5 atkovoti kamuoliai), D. Sirvydis (14 tšk.). Lietuvos krepšininkai laimėjo kovą dėl kamuolio 51:34.

Pirmą kontrolinį mačą, vykusį be sirgalių, taip pat laimėjo mūsiškiai – 107:69.

„Varžovai šiek tiek pakoregavo savo žaidimą, o mes buvome kažkiek nepasiruošę, atsipalaidavę, tad neišvengėme ir gynybos, ir puolimo broko“, – pripažino D. Songaila.

Vakar lietuviai ir jordaniečiai išmėgino jėgas trečią kartą.

Liūdnos pabaigtuvės

Lietuvos jaunimo (iki 19 metų) merginų krepšinio rinktinė, pasaulio čempionato ketvirtfinalyje nusileidusi ispanėms 49:67 (7:19, 13:16, 13:16, 16:16), po šio smūgio neatsigavo ir vėliau pralaimėjo dar du mačus iš eilės.

5 minučių atkarpą lietuviai Jordanijos krepšininkams pralaimėjo 1:14.

2022-ųjų Europos čempionės lietuvės per itin nesėkmingą pirmą kėlinį 5 taškus iš surinktų 7 pelnė tik baudų metimais.

Per rungtynes dėl 5–8 vietų Viliaus Stanišausko treniruojama komanda, žaidusi be klubo skausmų kamuojamos savo lyderės Justės Jocytės, 53:56 (11:15, 13:22, 11:9, 18:10) pralaimėjo Malio krepšininkėms, 50:76 (15:18, 10:19, 16:18, 9:21) – čekėms ir liko aštuntos.

Treneris V. Stanišauskas pripažino, kad, palyginti su praėjusiais metais, kitų šalių rinktinės padarė didesnę pažangą nei mūsiškė.

Aukso medalius iškovojo amerikietės, finale 69:66 palaužusios ispanes. Bronzą pelnė kanadietės, 80:73 įveikusios prancūzes.

Išbandymai: mūsų šalies devyniolikmečių merginų krepšinio komanda neatsilaikė ne vien prieš pasaulio vicečempiones ispanes, bet ir Afrikos atstoves iš Malio. Fiba.com nuotr.

Nesėkmė nesutrikdė

Remigijaus Bardausko treniruojama Lietuvos jaunių (iki 18 metų) vaikinų krepšinio rinktinė po nesėkmingo starto Europos čempionato A grupėje nepalūžo.

Pirmą dvikovą pralaimėję Izraelio atstovams 98:101 (24:16, 19:28, 24:33, 31:24), mūsiškiai atsigriebė per mačą su švedais – 99:80 (23:15, 28:17, 25:26, 23:22).

Vakar lietuviai žaidė su prancūzais, kurie 86:48 sutriuškino švedus ir 83:70 įveikė Izraelio krepšininkus.

Mūsų šalies ekipai atstovauja Kauno „Žalgirio“ krepšinio akademijos, Europos klubų ir JAV mokyklų auklėtiniai. Daugumą sudaro žalgiriečiai (Mantas Juzėnas, Justas Stonkus, Vytautas Žygas, Aleksas Bieliauskas, Mantas Kočanas, Kristupas Kepežinskas, Augustas Navickas, Mantas Laurenčikas).

Dovanos – iš gintaro

Šią savaitę Klaipėdoje ir Vilniuje prasidės Europos jaunimo (iki 20 metų) merginų krepšinio čempionatas.

Trenerio Martyno Airošiaus vadovaujama Lietuvos rinktinė B grupėje (rungtynės vyks „Švyturio“ arenoje) liepos 29-ąją susitiks su vengrėmis, 30 d. – su prancūzėmis, rugpjūčio 1 d. – su suomėmis.

Uostamiestyje taip pat varžysis A grupė (Portugalija, Izraelis, Serbija, Čekija), o Vilniuje – C (Švedija, Juodkalnija, Ispanija, Lenkija) ir D (Latvija, Turkija, Italija, Belgija) grupių ekipos.

„Pirmą kartą čempionato istorijoje visos komandos ir svečiai iš Tarptautinės krepšinio asociacijų federacijos (FIBA) gaus išskirtinių dovanų – bendrovės „Amber Queen“ gintarinių suvenyrų, o prizininkių ir geriausių žaidėjų laukia unikalūs dirbiniai – iš skirtingų spalvų gintaro pagamintos apyrankės“, – sakė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

Autorinius prizus krepšininkėms sukūrė juvelyras Aleksandras Dominauskas.

• Išbandymai: mūsų šalies devyniolikmečių merginų krepšinio komanda neatsilaikė ne vien prieš