Su ugnimi žaidę „Raptors“ link pergalės nujojo ant „stabiliojo Fredžio“ nugaros | Diena.lt

SU UGNIMI ŽAIDĘ „RAPTORS“ LINK PERGALĖS NUJOJO ANT „STABILIOJO FREDŽIO“ NUGAROS

• 0

NBA čempionų titulą ginantys „Toronto Raptors“ krepšininkai tapo pirmąja komanda, susikrovusia jau dviejų pergalių persvarą NBA atkrintamųjų varžybų serijoje. „Ropliai“ antrajame mače 104:99 (29:33, 21:20, 24:27, 30:19) palaužė „Brooklyn Nets“ ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 2-0.

Pirmajame susitikime pirmadienį „Raptors“ varžovus iš Bruklino sudorojo kur kas įtikinamiau – vienu metu turėję net 33 taškų persvarą, Nicko Nurse'o auklėtiniai laimėjo 134:110.

Šįkart rungtynių scenarijus buvo kardinaliai skirtingas.

„Nets“ jau pirmajame kėlinyje rodė dantis ir pabėgo 26:12, o dviženkliu skirtumu pirmavo ir trečiajame ketvirtyje – 65:55.

Dar po trijų kėlinių Bruklino komanda pirmavo 80:74, tačiau „Raptors“ lemiamą ketvirtį sužaidė įspūdingai.

Čempionai jį pradėjo atkarpa 19:5 ir išsiveržė į priekį 93:85, o tada jau atrodė, kad rungtynėse viskas aišku.

Vis tik „Nets“ buvo kitos nuomonės ir sugebėjo sugrįžti į rungtynes – paskutinėmis sekundėmis jie atsiliko jau tik 99:102 ir tolimu metimu galėjo išlyginti rezultatą.

Tačiau lemiamoje atakoje Jacques'o Vaughno auklėtiniai nesukūrė nieko – Garrettas Temple'as apmaudžiai prarado kamuolį, o į kitą aikštės pusę nubėgęs Normanas Powellas įkrovė iš viršaus ir įtvirtino „Raptors“ pergalę.

Nugalėtojų gretose antrose rungtynėse iš eilės spindėjo „stabiliuoju Fredžiu“ (angl. Steady Freddy) vadinamas Fredas VanVleetas – vos 185 cm ūgio įžaidėjas žaidė net 43 minutes ir pelnė 24 taškus (5/11 dvit., 3/11 trit., 5/5 baud.) bei atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Pirmosiose serijos rungtynėse amerikiečio sąskaitoje buvo 30 taškų ir 10 perdavimų.

Rezultatyvumu F.VanVleetui šįkart prilygo ir nuo suolo kilęs bei taip pat 24 taškus (10/11 dvit., 1/6 trit., 1/2 baud.) surinkęs N.Powellas.

Trečiąjį serijos susitikimą „Raptors“ ir „Nets“ žais naktį iš penktadienio į šeštadienį.

„Raptors“: Fredas VanVleetas (10 rez. perd.) ir Normanas Powellas (10/11 dvit.) po 24, Kyle’as Lowry 21 (9 atk. kam.), Pascalis Siakamas 19.

„Nets“: Garrettas Temple’as 21 (5/11 trit.), Timothe Luwawu-Cabarrot 17, Carisas LeVertas 16 (11 rez. perd.), Jarrettas Allenas 14 (15 atk. kam.), Tyleris Johnsonas 12.