„Žalgirio“ krepšininkai patiesė „Panathinaikos“ komandą | Diena.lt

„ŽALGIRIO“ KREPŠININKAI PATIESĖ „PANATHINAIKOS“ KOMANDĄ

• 2

Centrinėse Eurolygos 11-ojo turo rungtynėse pasaulis išvydo skambią Kauno „Žalgirio“ pergalę 80:74 (10:20, 21:13, 33:14, 16:28) prieš galingąją Atėnų „Panathinaikos“ komandą.

Įspūdingą triumfą Lietuvos čempionams garantavo puikiai sužaistas trečiasis kėlinys, kurį šeimininkai laimėjo net 33:14.

Pirmųjų „Žalgirio“ taškų teko kiek palūkėti, kol po trijų minučių tylos iš toli iššovė Kevinas Pangosas – 3:4. Suteikta erdve puikai pasinaudojo Aaronas White‘as, o minimalią persvarą 8:7 kauniečiams suteikė aktyviai po krepšiu rungtyniavęs Antanas Kavaliauskas. Lietuvos čempionams užstrigus, svečiai galingai truktelėjo į priekį (8:15) ir privertė pasitarimą sušaukti Šarūną Jasikevičių. Kėlinukui einant į pabaigą vargais negalais varžovų gynybą pralaužė Brandonas Daviesas, tačiau pirmąją rungtynių atkarpą dvigubai laimėjo „Panathinaikos“ – 10:20.

Nuotaiką „Žalgirio“ arenoje gerino tolimą bombą smeigęs Artūras Milaknis, baudas realizavęs Dee Bostas ir atsilikimą iki 17:22 nurėžęs Paulius Jankūnas. Bangą pagavę šeimininkai demonstravo kietą kovą, baudų stojo mesti B.Daviesas ir P.Jankūnas, kamuolį puolime ėmė Edgaras Ulanovas – 21:25. Triukšmo lygį arenoje dar labiau kėlė tritaškį po P.Jankūno perdavimo įskraidinęs K.Pangosas, pražangą provokavo saugų atstumą išlaikęs B.Daviesas – 26:30. Ritmui nusimušus ir atsilikimui padidėjus iki 26:33, itin sėkmingai pirmą rungtynių pusę užbaigė vos per keletą sekundžių keturis taškus „Žalgiriui“ surinkę B.Daviesas ir pastarojo netaiklų baudos metimą įtvirtinęs E.Ulanovas – 31:33.

Kauniečiai antrą rungtynių pusė pradėjo itin pakiliai ir po A.Toupane reido bei galingo A.White’o dėjimo išsiveržė į priekį rezultatu 35:33. Gana skylėta Graikijos čempionų gynyba baudos aikštelėje puikiai naudojosi A.Kavaliauskas ir tikru komandos vedliu tapęs A.White‘as – 41:39. Iki tol dėjimais ar dvitaškiais taškus rinkęsis A.White‘as pademonstravo rankelę iš toli, prie baudų metimų linijos apsistojo kapitonas P.Jankūnas, o svečiams dar gilesnę duobę iškasė K.Pangosas – 50:40. „Panathinaikos“ bėdos tuo nesibaigė: atsarginių žaidėjų suolelis užsidirbo techninę pražangą, A.White‘o perdavimą dvitaškiu pavertė P.Jankūnas, iki galo sukovojo E.Ulanovas ir skirtumas išaugo iki 57:42. Prieš lemiamą kėlinuką susirinkusi publika tiesiog ošė, kadangi jų palaikomai komandai 64:47 pirmauti leido dvigubo dublio link artėjęs K.Pangosas (12 taškų ir 9 rezultatyvūs perdavimai) ir po krepšiu solidžiai rungtyniavęs A.Kavaliauskas.

Ketvirtasis kėlinys startavo trimis staigiais Niko Pappo tolimais šūviais, kurie rėžė pranašumą iki 66:56. Tiesa, tuomet prabilo komandos kapitonas P.Jankūnas, kuris siuntė taiklius metimus vieną po kito ir apramino įsisiautėjusią varžovų toliašaudę artileriją – 70:56. Po pasitarimo N.Pappas smeigė dar vieną tritaškį, pavyzdį iš jo paėmė ir K.C. Riversas, tad atsakomosios minutės pertraukėlės teko prašyti šeimininkams, mat turėtas solidus atotrūkis ištirpo iki 70:64. Svarbiu metu ledus pralaužė iki tol tylėjęs Vasilije Micičius, atsaką dar vienam varžovų tritaškiui surengė P.Jankūno ir K.Pangoso duetas – 74:67. Vienuoliktąjį K.Pangoso rezultatyvų perdavimą dvitaškiu pavertė B.Daviesas, tačiau taiklūs baudų metimai kitoje aikštės pusėje išlaikė intrigą (78:72). Prasidėjus paskutinei minutei prie baudų metimų linijos stojo V.Micičius ir tribūnoms traukiant pergalės dainas sirena fiksavo žalgiriečių triumfą rezultatu 80:74.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 17 (6/9 dvit.), A.White’as 13 (5 atk. kam.), K.Pangosas 12 (3/4 trit., 11 rez. perd., 2 per. kam.), B.Daviesas 9, A.Kavaliauskas 9, E.Ulanovas 8 (11 atk. kam.), V.Micičius 4, A.Milaknis 3, A.Toupane 3, D.Bostas 2, P.Valinskas 0.

„Panathinaikos“: N.Pappas 16 (4/7 trit.), C.Singletonas 15 (3/4 trit.), K.C.Riversas 11 (3 per. kam.), N.Calathesas 10 (4/4 dvit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.).