Patarimai, kaip viską pakeisti savo gyvenime | Diena.lt

PATARIMAI, KAIP VISKĄ PAKEISTI SAVO GYVENIME

  • 1

Prasidėję metai daugelį verčia užduoti sau klausimą: kaip viską pakeisti savo gyvenime? "Aš dažnai matau žmones, kurie nuolat burnoja ant likimo, šeimos, darbo, visuomenės, valstybės ir kenčia patys. Kai tokie žmonės manęs klausia, ką daryti norint viską pakeisti, aš pateikiu 25 patarimų sąrašą", – sako  tinklaraščio skitalets.livejournal.com autorius.

1. Suprask, kas tau tikrai patinka. Tai ir svarbiausia, ir sunkiausia. Auksinė taisyklė – daryk tai, kas tau teikia tikrą džiaugsmą, ir tada tapsi gerokai laimingesnis. Interneto laikais tai dar lengviau – rodai savo darbo rezultatus ir sulauki visuotinio palaikymo. Jei turi labai mėgstamą sritį, dėl to nesunku surasti antrąją pusę. Tačiau reikia nusiteikti, kad savojo kelio paieška – maratonas, kuris gali tęstis daugybę metų.

2. Atsisakyk šiukšlių, kurias valgai, geri ir rūkai kiekvieną dieną. Jokių paslapčių ir gudrių dietų – tiesiog natūralus maistas, vaisiai, daržovės, vanduo. Nereikia tapti vegetaru ar abstinentu – pakaks apriboti cukraus, miltų, kavos, alkoholio vartojimą.

3. Mokykis užsienio kalbų. Tai labai praplės pasaulio suvokimą ir atvers nematytų perspektyvų tolesnėms studijoms, vystymuisi ir karjeros augimui. Anglų kalbos mokėjimas – jau ne inteligentų įnoris, o gyvenimiška būtinybė.

4. Skaityk knygas. Tavo profesinė sritis, istorija, asmeninis augimas, sociologija, psichologija, biografija, kokybiška grožinė literatūra – pasirinkimo ratas labai didelis. Jeigu nėra laiko, skaitykite, klausykite garso knygų, kai vairuojate. Mažiausiai viena knyga per savaitę – tai 50 knygų per metus, kurios gali pakeisti tavo gyvenimą.

Mažiausiai viena knyga per savaitę – tai 50 knygų per metus, kurios gali pakeisti tavo gyvenimą.

5. Turiningai praleisk poilsio dienas. Aplankyk muziejų, parodą, sportuok, išvyk į užmiestį, aplankyk giminaičius, pažiūrėk gerą filmą. Plėsk kontaktus su pasauliu. Kai jau viską apvažinėsi ir pamatysi, tada pasakok draugams, ką žinai. Svarbiausia –  nesėdėk vienoje vietoje. Kuo daugiau patirsi įspūdžių, tuo įdomesnis bus gyvenimas ir geriau suvoksi kai kuriuos dalykus ir reiškinius.

6. Pradėk rašyti tinklaraštį ar tiesiog dienoraštį. Visai nesvarbu, apie ką. Ne bėda, jeigu neturi stebuklingos iškalbos ir tavo įrašus skaitys vos dešimt žmonių. Svarbiausia, kad čia galėsi galvoti ir svarstyti. O jeigu rašysi apie tai, kas tau patinka ir teikia džiaugsmą, skaitytojų greitai atsiras.

7. Kelk tikslus. Užsirašyk juos popieriuje, kompiuteryje ar tinklaraštyje. Svarbu, kad jie būtų aiškūs, suprantami ir išmatuojami. Jeigu išsikelsi sau tikslą, tai gali arba jį pasiekti, arba ne. Jeigu tikslo neišsikelsi, augimo variantų nėra visai.

8. Išmok spausdinti aklai. Nemokėti XXI a. spausdinti klaviatūra aklai – kaip nemokėti rašyti tušinuku XX a. Šiais laikais reikia mokėti spausdinti taip pat greitai, kaip galvoji. O galvoti reikia ne apie tai, kur yra reikiama raidė, o apie tai, ką rašai.

9. Suvaldyk laiką. Sugebėk valdyti savo reikalus taip, kad viskas vyktų faktiškai be tavo įsikišimo. Greitai priimk sprendimus, veik nedelsiant, neatidėliok vėlesniam laikui. Visus darbus daryk arba deleguok kitiems. Užsirašyk ant lapo visus nesibaigiančius darbus, kurie vis dar nepadaryti ir trukdo tau gyventi. Permąstyk, ar jie tau reikalingi, nereikalingus išbrauk ir pamiršk. Padaryk tai, kas liko, per keletą artimiausių dienų, ir pajusi neįsivaizduojamą palengvėjimą.

10. Atsisakyk kompiuterinių žaidimų, sėdėjimo socialiniuose tinkluose ir betikslio naršymo internete. Sumažink savo buvimo socialiniuose tinkluose laiką, palik vos vieną prisijungimą. Kad nekiltų noras vis tikrinti elektroninio pašto, įdiek programą, kuri į telefoną praneštų apie naują gautą laišką.

11. Liaukis skaitęs naujienas. Vis tiek apie esminius įvykius kalbės aplinkiniai, o papildomas informacinis triukšmas tikrai nepadeda priimti teisingų sprendimų.

12. Išmok anksti keltis. Paradoksas, bet ryte nuveiki daugiau nei vakare. Žmogui užtenka septynių valandų miego, jei prieš tai buvo kokybiškas fizinis krūvis ir tinkama mityba.

13. Apsupk save sąžiningais, atvirais, protingais ir sėkmingais žmonėmis. Mes – tai aplinka, iš kurios mokomės visko, ką žinome. Daugiau laiko praleisk su žmonėmis, kuriuos gerbi ir gali kažko iš jų išmokti. Atitinkamai mažink bendravimą su negatyviais, niūriais, pesimistiškai nusiteikusiais ir piktais žmonėmis. Norint būti aukštesniam, reikia stiebtis. O jeigu šalia yra žmonių, iki kurių norisi užaugti, tai tampa puikiu stimulu.

14. Išnaudok kiekvieną momentą ir kiekvieną žmogų, kad sužinotum kažką naujo. Jeigu gyvenime tenka susitikti su kažkokios srities profesionalu, pabandyk suprasti, kas yra jo darbo esmė, kokia jo motyvacija ir tikslai. Išmok teisingai paklausti – netgi taksi vairuotojas gali tapti vertingu informacijos šaltiniu.

15. Pradėk keliauti. Ne bėda, jeigu nėra pinigų kelionei į Argentiną ar Naująją Zelandiją – poilsio kokybė visai nesusijusi su išleidžiama tam pinigų suma. Kai pamatai, koks įvairus pasaulis, nustoji koncentruotis tik į aplink tave esančias smulkmenas. Taip tampi labiau tolerantiškas, ramus ir protingesnis.

16. Įsigyk fotoaparatą ir fiksuok pasaulio grožį. Taip savo keliones prisiminsi ne tik iš blankių atsiminimų, bet ir turėsi gražių nuotraukų. Gali išbandyti alternatyvius dalykus – piešti, dainuoti, šokti, lipdyti, projektuoti. Daryk tai, kas leis tau į pasaulį pažiūrėti kitomis akimis.

17. Pradėk sportuoti. Nebūtina eiti į sporto klubą. Joga, dviračiai, laipiojimas uolomis, futbolas, bėgimas, plaukimas, funkcinės treniruotės – geriausi sprendimai tiems, kurie nori susigrąžinti tonusą ir gauti daugiau endorfinų. Pamiršk apie liftą, jeigu reikia užlipti žemiau nei į dešimtą aukštą. Vos per tris mėnesius nuoseklaus darbo savo kūną galima pakeisti neatpažįstamai.

18. Daryk neįprastus dalykus. Nueik ten, kur nė karto nebuvai, važiuok į darbą kitu keliu, sutvarkyk problemą, apie kurią nieko nežinai. Išeik iš savo komforto zonos, plėsk akiratį. Gali perstumdyti namie baldus, pakeisk išvaizdą, šukuoseną ar įvaizdį.

19. Investuok. Idealu būtų kiekvieną mėnesį dalį savo pajamų investuoti, nes turtingas žmogus – ne tas, kuris daug uždirba, o tas, kuris daug investuoja. Stenkis investuoti į aktyvus, sumažinti pasyvus ir kontroliuoti išlaidas. Jeigu išsikelsi finansinį tikslą ir padarysi tvarką piniginių reikalų srityje, nustebsi, kaip lengvai judėsi link jo.

20. Atsikratyk šlamšto. Išmesk visus daiktus, kurių nedėvėjai ar nenaudojai metus laiko. Palik tik tai, kas tau tikrai patinka ir reikalinga. Gaila išmesti – atiduok kam nors. Nusipirkęs naują daiktą, atsikratyk tokio paties senojo, kad išliktų balansas. Mažiau daiktų – mažiau dulkių ir galvos skausmo.

Atsisakyk vertinimų, priimk visus reiškinius kaip neutralius. O dar geriau – vertink viską kaip pozityvų dalyką.

21. Atiduok daugiau, nei gauni. Dalykis žiniomis, patirtimi ir idėjomis. Žmogus, kuris ne tik gauna, bet ir dalijasi, neįtikimai patrauklus. Tikėtina, kad moki kažką, ką ir kiti norėtų išmokti.

22. Priimk pasaulį tokį, koks jis yra. Atsisakyk vertinimų, priimk visus reiškinius kaip neutralius. O dar geriau – vertink viską kaip pozityvų dalyką.

23. Pamiršk, kas buvo praeityje. Praeitis neturi jokio ryšio su tavo ateitimi. Imk iš praeities tik patirtį, žinias, gerus santykius ir teigiamus įspūdžius.

24. Nebijok. Nėra neįveikiamų kliūčių ir visos abejonės gyvena tik tavo galvoje. Nebūtinai turi būti kariu, užtenka matyti tikslą, apeiti kliūtis ir žinoti, kad pasieksi jį nepatirdamas jokių nesėkmių.

25. Paskutinis (kaip ir pirmas) punktas – daryk, kas tau patinka. Mokykis. Mokyk. Tobulėk. Keisk savo vidų. Tai nėra galutinis sąrašas, tačiau jeigu darysi nors keletą iš anksčiau parašytų punktų, jau po metų pažiūrėjęs į veidrodį savęs nepažinsi. O pasauliui neliks nieko kito, tik sekti tavo pavyzdžiu ir keistis kartu su tavimi.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Kamilė

Kodėl nekalbinat Debesylos? Pasakoja geriau :)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS