Dietologė: kai kurias sultis reikia gerti šaukšteliais | Diena.lt

DIETOLOGĖ: KAI KURIAS SULTIS REIKIA GERTI ŠAUKŠTELIAIS

  • 1

Visada pirmenybę teikite patiems vaisiams ar daržovėms, o ne jų sultims, pataria dietologė Jūratė Dobrovolskienė. Nes, pavyzdžiui, aktyviausi antioksidantai būna obuolių luobelėse. Dietologė taip pat įspėja, kad jokiu būdu negalima sulčių gerti kaip vandens ir negalima gerti tik vienos rūšies vaisių ar daržovių sulčių.

„Pavyzdžiui, beta karotenas, esantis morkose, yra hepatotoksiškas. Jeigu į save pilsime labai daug morkų sulčių, tai ilgainiui, tarkime, per visą rudens sezoną, galima rimtai pakenkti kepenims“, – atkreipia dėmesį gydytoja.

Be to, geriant daug sulčių atsiranda alergijų grėsmė. „Pulmonologai ir konstatuoja vaikų alergijas, atsirandančias nuo sulčių, kurios geriamos vietoj vandens“, – sako J. Dobrovolskienė.

Taip pat sultis itin atsargiai, pasak dietologės, turėtų vartoti onkologinėmis ligomis sergantys žmonės: „Žinodami, kad morkų sultys turi antioksidanto, vitamino C, beta karoteno, pradeda jas gerti litrais. Ir tai yra labai nenaudinga, nes netgi gali pagreitinti onkologinio proceso eigą, provokuoti metastazių paankstinimą.“

Jos teigimu, labai atsargiai reikėtų elgtis ir su burokėlių bei želmenų sultimis. „Vartojant nedideliais kiekiais – tai tikrai geros sultys: sveikam žmogui reikėtų vartoti du kartus per savaitę arbatiniais šaukšteliais, galbūt šaukštais, bet ne stiklinėmis“, – tvirtina J. Dobrovolskienė.

Plačiau apie sulčių naudą ir žalą – laidos „Labas rytas, Lietuva“ ištraukoje.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Kęstas

„Žinodami, kad morkų sultys turi antioksidanto, vitamino C, beta karoteno, pradeda jas gerti litrais. Ir tai yra labai nenaudinga, nes netgi gali pagreitinti onkologinio proceso eigą, provokuoti metastazių paankstinimą.“ Geras patarimas. Tuo tarpu gydytojai tęsia kovą su sunkiausiomis mūsų ligomis. Štai pavydys. Ar duoti šiai krūties vėžiu sergančiai pacientei baisiąją chemoterapiją? Tai mūsų naujas pasaulis: genų aktyvumo tyrimas leidžia sunkiu gydymu nebekankinti pacientę, sergančią vėžiu, jei jos auglyje nėra daug aktyvių (raudonos dėmelės) vėžio agresyvumą palaikančių genų. Viršutinėjė nuotraukoje - genų aktyvumas auglyje, išoperuotame iš pacientės, kuriai galima neduoti chemoterapijos (daugiausia žalios ir baltos dėmelės), o apačioje - kitos pacientės audinio raudonos dėmelės rodo, kad vėžio agresyvumo genai yra aktyvūs ir chemoterapija antrąjai pacientei yra būtina. Daugiau apie tai, guglinant žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS