Mielomą įveikusi Jūratė: su liga išmokau susidraugauti | Diena.lt

MIELOMĄ ĮVEIKUSI JŪRATĖ: SU LIGA IŠMOKAU SUSIDRAUGAUTI

  • 0

„Daugiau nei metus gyvenau režimu ligoninė - namai - ligoninė. Nors ir dabar turiu reguliariai lankytis Kauno klinikose, tačiau visą gyvenimą liksiu dėkinga medikams už suteiktą galimybę gyventi toliau“, – dėkoja Jūratė Gervytė, sėkmingai įveikusi mielomą.

Moteris prisimena, kad liga prasidėjo tokiais simptomais kaip nugaros skausmas, galvos svaigimas, sutrikusi rega. „Žmonės stebėjosi, kai sakydavau, kad juos matau su viena galva, bet keturiomis kojomis. Į šiuos mano nusiskundimus žaibiškai reagavo mano šeimos gydytojas Laimutis Gedminas ir jau tą pačią dieną buvo atlikti reikiami tyrimai. Prieš kelis metus esu sirgusi gimdos kaklelio vėžiu. Tuomet tik dėl daugiadalykės komandos – prof. Rūtos Nadišauskienės, Editos Juodžbalienės ir  prof. Artūro Inčiuros – taikyto gydymo ligą sėkmingai įveikiau.“

Jūratė iš pradžių galvojo, kad vėžys atsinaujino ir išplito metastazės, todėl vėl kreipėsi į akušerius ginekologus. „Mane visą tą laiką prižiūrėjęs akušeris ginekologas doc. Adrius Gaurilčikas subūrė daugiadalykę komandą, kuri ir nustatė teisingą diagnozę. Taip aš atsidūriau Hematologijos skyriuje ir išgirdau netikėtą diagnozę – mieloma“, – pasakoja moteris.

„Patekusi pas skyriaus vadovą doc. Rolandą Gerbutavičių supratau, kad bus padaryta viskas ir dar daugiau, jog grįžčiau namo sveika, – prisimena J. Gervytė. – Kuomet docentas pasakė, kad reikės atlikti kaulų čiulpų transplantaciją, visa komanda rūpinosi pilnu mano sveikatos ištyrimu ir atsakingai ruošėsi. Tarsi lego galvosūkis buvau surinkta ir sudėliota iš naujo“, – pasakoja Jūratė.

Gydytojas doc. R. Gerbutavičius ir gydanti gydytoja Vilma Svetickienė pasakoja, kad prieš transplantaciją reikėjo atlikti įvairius pasiruošimo darbus:„Diagnozavus mielomą, pacientei pirmiausiai taikėme spindulinę terapiją dėl auglio kairėje akiduobėje – jis ir buvo Jūratės akių dvejinimosi priežastis. Vėliau sekė įvairiapusė pacientės sveikatos priežiūra ir kitų ligų gydymas. Tik tuomet galėjome pradėti taikyti chemoterapiją.“ 

Prieš transplantaciją pacientei buvo taikyta speciali chemoterapija, o po kelių dienų atlikta autologinė kaulų čiulpų transplantacija. Jos metu per centrinės venos kateterį atliekama kamieninių kraujo ląstelių infuzija. „Nors supranti, kad tai gydymas ir visi medikai stengiasi padėti, savijauta tuo metu buvo tikrai bloga. Tačiau man visuomet padėdavo mielos ir paslaugios Hematologijos skyriaus slaugytojos.  Atsimenu – naktį pramerkiu akį, viena iš jų sėdi šalia manęs ir stebi, ar man viskas gerai. Tai sukuria tikrą saugumo jausmą. Žinoma, ir gydytojai, kurie visuomet aiškiai kalbėdavo apie tai, kas jau atlikta ir kas dar laukia. Kai supranti savo sveikatos problemas, gali su jomis susidraugauti, o vėliau – išmoksti su jomis gyventi“, – mintimis dalijasi Jūratė.

Siekiant užtikrinti atsaką į gydymą, Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikoje pacientei buvo atliktos dvi kaulų čiulpų transplantacijos. Šiuo metu Jūratė pasiekė visišką remisiją, kitais žodžiais tariant – šiame gyvenimo etape sėkmingai įveikė pavojingą ligą.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS