Žinomi žmonės apie depresiją: įvardino, kas padėjo ištrūkti iš ligos gniaužtų | Diena.lt

ŽINOMI ŽMONĖS APIE DEPRESIJĄ: ĮVARDINO, KAS PADĖJO IŠTRŪKTI IŠ LIGOS GNIAUŽTŲ

  • 9

Ką jaučia žmogus, išgyvenantis depresiją? Patyrusieji lygina šią ligą su juoda duobe. Ji gali užklupti kiekvieną: jauną ir seną, turtingą ir vargšą, niekieno nepastebimą ir visų matomą žmogų.

Žinomi žmonės, išgyvenę depresiją, tikina, jog kalbėti apie ją mūsų visuomenėje yra savotiškas tabu: daugelis nesupranta, numoja ranka, net išjuokia ar pažemina. Tačiau jie visgi ryžtasi kalbėti – kad likimo draugams palengvintų tą kelią, kurį patiems teko nueiti.

TV3 televizijos ir gyvenimo būdo žurnalo „Žmonės“ laidos „Visi mes žmonės“ herojai papasakos, kas juos privedė iki depresijos, kaip jie jautėsi juodžiausią gyvenimo minutę ir kas jiems padėjo ištrūkti iš ligos gniaužtų.

Muzikos grupės „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius šiųmetėje „Eurovizijos“ atrankoje dalyvavo su daina „Yes, I Do“. Daina tapo labai populiari, tačiau ji pasakojo visai ne apie meilę, kaip buvo galima pamanyti: kūrinys kalbėjo apie depresiją ir viltį iš jos ištrūkti. Vaidotui tai asmeniškai pažįstama – jis pats tai patyrė.

Vaidotas Valiukevičius

Tinklaraštininkė Simona Burbaitė visą gyvenimą prisimins 2017-ųjų sausio 1-ąją, kai žmonės džiugiai pasitiko Naujuosius metus, o ji pabudo su nepakeliama našta ant širdies. Psichiatrai tituluotai gražuolei nustatė sunkios formos depresiją. „Nebemokėjau bendrauti su žmonėmis, suregzti sakinių, kamavo tik juodos mintys“, – prisimena mergina, išbandžiusi įvairius ligos gydymo būdus.

Simona Burbaitė

Dainininkė Ieva Zasimauskaitė sceną pamilo dar paauglystėje: jai tebuvo penkiolika, kai dalyvavo populiariame televizijos projekte „Chorų karai“. Tačiau kai užgeso prožektoriai ir teko sugrįžti į žemiškąjį gyvenimą – mergina nebesugebėjo tame matyti prasmės. Negelbėjo nei alkoholis, nei cigaretės: Ievai teko ieškoti profesionalios pagalbos ir iš esmės keisti savo gyvenimo būdą.

Ieva Zasimauskaitė

„Jaučiuosi taip, lyg slysčiau žemyn ledkalniu ir neturėčiau kur įsikibti“, – prisipažįsta aktorė Aurelija Tamulytė. Šis etapas gražiajai aktorei ypač sudėtingas: ji išgyvena sunkias skyrybas su vyru, darbo teatre šiuo metu irgi nėra, tad sunku atsikratyti juodų minčių. „Tačiau Dievas žmogui neduoda daugiau, nei tas gali pakelti“, – įsitikinusi Aurelija.

Laida apie žmones ir jų gyvenimo istorijas – pirmadieniais 19.30 val. per TV3

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

Joo

Tikra depresija yra su nerimu, galvos svaigimu, nemiga, įv. skausmais ir tt Ji neišgydoma. Mūsų žiniasklaida rašo, kad tai liūdesys. Nesąmonė.

nežiūrėkit taip primityviai

turiu savo aplinkoje tokį žmogų, neramu dėl jo, o liga atsiranda ir dėl nelaimingo šeimyninio gyvenimo, vyro alkoholizmo, finansinių problemų. Ne visi ryžtasi drastiškai keisti gyvenimą, o kai nesiryžta ir kenčia - siela suserga. Tada reikia pagalbos.

Močiutė

oi mada mada. Kodėl jaunimas depresuoja? Mano nuomone-įsivaizduoja pasaulio viešpačiais, kuriuos visi likusieji turi garbinti. Gyvenkit, dirbkit normalius darbus, kaip vienas komentatorius rašė-arimų arti, ir dar nuo manęs-karvių melžti, kiaulių šerti, nes ūkininkams trūksta darbingo jaunimo, nebus laiko verkšlenti. Ištižėliai, lepšiai, ne kitaip.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS