Ar praturtėtume, jei pagerėtų santykiai su Rusija? | Diena.lt

AR PRATURTĖTUME, JEI PAGERĖTŲ SANTYKIAI SU RUSIJA?

  • 18

Kaip ir politiniai, taip ir ekonominiai Lietuvos ir Rusijos santykiai yra komplikuoti ir kompleksiški. Pagal statistiką, Rusija vis dar yra pagrindinė Lietuvos eksporto partnerė, tačiau Lietuvos gamintojų produkcijos čia patenka mažai, sako „Swedbanko“ vyr. ekonomistas dr. Nerijus Mačiulis

„Beveik 15 proc. viso Lietuvos eksporto, arba 3,5 mlrd. eurų, praėjusiais metais keliavo į Rusijos rinką. [...] Bet kai pasižiūrime, kas yra eksportuojama, matome, kad didžioji dalis produkcijos yra ne lietuviškos kilmės“, – pabrėžia jis.

Iki sankcijų Rusijai paskelbimo Lietuva į Rusiją eksportuodavo už 600 mln. eurų per metus, dabar ši suma sumažėjo iki maždaug 300 mln. eurų. Pasak ekonomisto, dažniausiai į Rusiją eksportuojamos santechnikos detalės, baldai, drabužiai, o maisto prekės beveik nebeeksportuojamos.

„Tik 2 proc. Lietuvos prekių eksportuojama į Rusijos rinką, bet reeksporto srautas yra milžiniškas, t. y. transporto sektorius yra labai priklausomas nuo Rusijos rinkos“, – sako ekonomistas.

Ką Lietuvai reiškia reeksportas į Rusiją, žiūrėkite įraše.

Rašyti komentarą
Komentarai (18)

teta

yra tokia grupe kuri mato tik priesus aplink ir apsiseileje puola tuos kurie nori turet su kaimynais draugiskus santykius tai muzinanto pasekejai kuriems noras sukirsinti ir valdyt beribis

Žinoma praturtėtume, ypač rusiškais keiksmažodžiais

.........................

Senis Kęstas iš neapykantos Lietuvai tapo dvokiančių tualetų

specialistas ........Tai vargšas nusenęs žmogelis – okupacijos laikų liekana. Visą laiką sąžiningai tarnavo sovietų represinėse struktūrose. Negailėdamas jėgų kovojo su Sovietų Sąjungos priešais, naikino ir trėmė visus, netikinčius šviesiu komunizmo rytojumi. Vykdė ir viršijo Komunistų partijos iškeltus penkmečio planus. Visas sovietines šventes šventė negailėdamas sveikatos. Nenuostabu, kad žmogelis prieš laiką susidėvėjo ir psichiškai, ir fiziškai. Dabar prisiduria pragyvenimui, rašydamas komentarus, liaupsinančius fašistinę Kremliaus milijardierių kliką ir keikiančius Lietuvą. Nebesupranta žmogelis apie ką straipsnyje rašoma, todėl jo komentarai ne į temą. Kadangi apmokama pagal žodžių kiekį komentare, visada gale prirašo „Daugiau apie tai - guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką”. Taip žmogelis beveik trečdaliu pasididina savo komentarą. Dėl protinio neįgalumo tą patį komentarą kartoja po daugeliu straipsnių.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS