Dar labiau sunkins gyvenimą „bambaliniams“ | Diena.lt

DAR LABIAU SUNKINS GYVENIMĄ „BAMBALINIAMS“

  • 8

Siekiant iš prekyviečių išguiti stipriuosius gėrimus mažose vienkartinėse pakuotėse, siūloma uždrausti jų prekybą. Taip pat siūloma dar labiau sugriežtinti alkoholinių gėrimų prekybą plastikinėje taroje.

Atitinkamą Alkoholio kontrolės įstatymo pataisą užregistravo konservatoriai Paulius Saudargas, Vytautas Kernagis, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Laurynas Kasčiūnas bei „valstiečių“ frakcijos nariai Darius Kaminskas, Raimundas Martinėlis, Asta Kubilienė ir Laimutė Matkevičienė.

„Įstatymo tikslas – sumažinti alkoholinių gėrimų prieinamumą girtaujantiems asmenims“, – teigiama įstatymo projekto aiškinamajame rašte.

Jeigu pataisas Seimas priimtų, būtų uždrausta parduoti alkoholinius gėrimus maždaug iki 100 mililitrų plastiko puodelių pakuotėse su nuplėšiamais dangteliais. Stipresnius kaip 6 proc. alkoholinius gėrimus būtų draudžiama parduoti išpilstytus į didesnę kaip 0,2 litro plastikinę tarą, tačiau tai negaliotų į stiklinę, keraminę, medinę ar metalinę tarą išpilstytiems gėrimams.

Šiuo metu stipresnius kaip 7,5 proc. alkoholinius gėrimus draudžiama parduoti išpilstytus į didesnę kaip 0,5 litro plastikinę tarą.

Analogiškas pataisas konservatoriai jau teikė 2017-ųjų pavasarį, tačiau tuomet Seimas joms nepritarė. Tuometinė Sveikatos reikalų komiteto vadovė „valstietė“ Agnė Širinskienė tvirtino, kad „uždraudus tokius gėrimus, būtų apribotas importas“, o tokius draudimus reikia suderinti su Europos Sąjunga.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

ir gerins

kontrabandistam ir bobutem

Gal

reikia didesnes kontroles autobusu stotyse.Siandien apie 1,5 valanados is ankstyvo ryto laukiau autobuso stoties viduje autobuso,tai viesoje vietoje uzlinkes zmogelis padusaudamas miegojo,taip ji ir palikau.NE PER GERIAUSIAS VAIZDAS IR LABAI NE VIETOJE.

Anonimas

nesvarbu kokio stiprumo visus bambalius reikia naikinti taip pat ir tą vadinamą rašalą- vyną tegu būna tik geros kokybės vynas ir alus nedidelėje taroje 0,5 ltr.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS