Iš rinkos surenkama pesticidais užterštų arbatžolių partija | Diena.lt

IŠ RINKOS SURENKAMA PESTICIDAIS UŽTERŠTŲ ARBATŽOLIŲ PARTIJA

  • 3

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad iš rinkos surenkama arbatžolių „Dilmah“ partija, importuota iš Šri Lankos, kurioje nustatyta tarša pesticidų likučiais.

Kauno VMVT inspektoriai, vykdydami rinkos kontrolę, atrinko juodosios Ceilono arbatos „Premium“ (prekinis ženklas „Dilmah“, kilmės šalis Šri Lanka, tinkamumo vartoti terminas – 2020-03-30, partijos numeris 1118412D83078) mėginį, kurį ištyrus nustatytas didžiausią leistiną koncentraciją viršijantis pesticido diurono kiekis (0,14 mg/kg, kai didžiausia leistina norma – 0,05 mg/kg).

Tęsiant tyrimą nustatyta, kad iš viso į Lietuvą importuoti 694,8 kg (6 648 pakeliai, sufasuoti po 100 g) Ceilono „Premium“ arbatos,  kuri išplatinta rinkoje. Importuotojui, bendrovei „Sakalas“ (Liepkalnio g. 148, Vilnius), nurodyta nedelsiant apie nesaugios arbatos partiją informuoti visus gavėjus ir surinkti išplatintą produktą iš rinkos.

Vartotojai, įsigiję minėtos partijos arbatžolių, gali jas grąžinti prekybininkams ir atgauti sumokėtus pinigus.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

ona

ka mes valgome ir ka geriame,viskas uztersta.stai is kur mes tokie ligoti,o tikrintojai pasiima kysius ir viskas keliauja i rinka,sazine lygi nuliui

Nereikia pirkti

Uzsiauginkite metu,melisos,ramuneliu ir tt...Bobuciu paklauskite ,jei nezinote. Visos tos atveztines arbatos tikrai neaiskios

...

Vai, kažkokia firma 'stogui' nesusimokėjo... turim patikėt kad kitos arbatos geros?..

SUSIJUSIOS NAUJIENOS