Seimas linkęs padėti jaunoms šeimoms spręsti būsto problemą | Diena.lt

SEIMAS LINKĘS PADĖTI JAUNOMS ŠEIMOMS SPRĘSTI BŪSTO PROBLEMĄ

Seimas po svarstymo pritarė įstatymo projektui, kuriuo siūloma reglamentuoti finansinės paskatos pirmąjį būstą Lietuvos regionų teritorijose įsigyjančioms jaunoms šeimoms, nevertinant jų gaunamų pajamų ir turto, teikimą.

Siūloma nustatyti, kad finansinė paskata pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms būtų teikiama toms jaunoms šeimoms, kurios kiekvienas iš šeimos narių būtų deklaravęs gyvenamąją vietą arba įtrauktas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo nustatyta tvarka. Tokia parama galėtų būti suteikta Lietuvos Respublikos piliečiams ir jų šeimos nariams, Europos Sąjungos valstybės narės ar Europos ekonominei erdvei priklausančios Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybės narės piliečiams ir jų šeimos nariams, užsieniečiams, turintiems Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimą gyventi Europos Sąjungoje, užsieniečiams, kuriems suteiktas prieglobstis Lietuvos Respublikoje.

Taip pat siūloma nustatyti, kad finansinė paskata pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms būtų teikiama, jeigu pirmasis būstas būtų įsigyjamas Lietuvos teritorijoje, kurioje nekilnojamojo turto ploto vieneto normatyvinė vertė yra ne mažiau kaip 60 procentų mažesnė nei didžiausia būsto daugiabučiuose pastatuose 1 kvadratinio metro normatyvinė vertė, kurią nustato ir savo interneto svetainėje skelbia Nekilnojamojo turto registro tvarkytojas pagal kiekvienų metų sausio 1 dienos vidutines nekilnojamojo turto rinkos vertes Lietuvos miestuose ir savivaldybių centruose bei kitose savivaldybių teritorijose.

Projektu siūloma reglamentuoti ir finansinės paskatos dydžius. Taip pat siūloma nustatyti, kad būsto kredito suma, nuo kurios jaunoms šeimoms suteikiama subsidija, negalėtų būti didesnė kaip 87 tūkstančiai eurų, arba šios sumos ekvivalentas kita valiuta.

Numatoma, kad iki 15 procentų suteikto būsto kredito pirmajam būstui įsigyti sumos jaunos šeimos galėtų panaudoti žemės sklypui, kuriame yra būstas, arba planuojama jį statyti, įsigyti.

Nustatytus reikalavimus atitinkančios jaunos šeimos, pageidaujančios gauti minėtą finansinę paskatą, dėl pažymos turėtų kreiptis į savivaldybės, kurios teritorijoje ketina įsigyti pirmąjį būstą, administraciją, pateikdamos prašymą ir nustatytus dokumentus ir (ar) duomenis.

Tais atvejais, kai savivaldybės administracija atsisakytų išduoti pažymą jaunai šeimai, nes būtų panaudoti visi valstybės biudžeto asignavimai atitinkamiems metams finansinei paskatai pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms teikti, jauna šeima pagal prašymo užregistravimo savivaldybės administracijoje datą ir laiką būtų įrašoma į Jaunų šeimų, laukiančių finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms, sąrašą.

Numatoma, kad finansinė paskata pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms būtų teikiama laikantis eiliškumo.

Siūloma, kad Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymas įsigaliotų 2018 m. liepos 1 d. Po svarstymo projektas sulaukė Seimo pritarimo, 94 parlamentarams balsavus už, 4 - prieš ir 9 susilaikius.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

nu

a kieno saskaita? speju ne seimo kanceliariniu...

Pilietis

Paskaičiuokite ,kiek butų atėmė antstoliai Lietuvoje.Tik labai įdomu ,kas pasinaudojo tų ,areštuotų butų pirkimu.Kam antstoliai ir už kiek pardavė juos?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS