Muzikos grupę subūrę vaikų rašytojai: gali būti, kad esame vieninteliai pasaulyje | Diena.lt

MUZIKOS GRUPĘ SUBŪRĘ VAIKŲ RAŠYTOJAI: GALI BŪTI, KAD ESAME VIENINTELIAI PASAULYJE

  • 0

„Nebeužtenka tik parašyti kūrinį. Jei jį tyliai pastatysi knygyno lentynoje, žmonės net nesužinos apie naują pavadinimą“, – įsitikinusi grafikos dizainerė, knygų vaikams kūrėja ir iliustratorė, viena iš literatūros festivalio „Vaikų Kalėdų sala“ organizatorių Kotryna Zylė.

Kartu su populiariausiais vaikų rašytojais – Tomu Dirgėla, Benu Bėrantu, Virgiu Šidlausku – susibūrę į vaikų rašytojų muzikos grupę „Knygų vaikai“, gruodžio 7 dieną Vilniaus mokytojų namuose jie triukšmingai atidarys jau antrąjį Baltijos šalių knygų vaikams ir jaunimui festivalį.

Vaikų rašytojų grupės idėja kilo T. Dirgėlai. Praėjusiais metais per „Vaikų Kalėdų salos“ festivalį jis padėjo savo bičiuliui V. Šidlauskui pristatyti jo naują knygą. Kol rašytojai laukė besirenkančių svečių, Tomas užlipo ant scenos ir pradėjo repuoti, o Virgis jam pritarė gitara.

„Ir, štai, turime grupę, gal vienintelę tokią vaikų rašytojų grupę pasaulyje“, –  juokiasi Tomas, pastaruoju metu ne tik rašantis knygas, bet ir kuriantis elektroninę muziką.

Muzikinio pjūklo garsas yra tiesiog užburiantis. Man jis puikiai tinka prie smailių mano būtybės ausyčių, kurias, šiaip jau, laikau paslėpusi po savo skarele.

Tomas grupėje valdo ritmą, repuoja ir dainuoja kartu su Virgiu, kuris dar groja ir gitara. Bosisto pareigos grupėje atiduotos B. Bėrantui, o į Kotrynos rankas atkeliavo muzikinis pjūklas. „Tai – paskutinis mano nuotykis, – sako neseniai mistinę knygą paaugliams rašyti baigusi iliustratorė ir rašytoja. – Muzikinio pjūklo garsas yra tiesiog užburiantis. Man jis puikiai tinka prie smailių mano būtybės ausyčių, kurias, šiaip jau, laikau paslėpusi po savo skarele“.

Ilgus vakarus repetavę ir rinkę grupei kūrinius, vaikų rašytojai nekantraudami laukia savo debiutinio koncerto, kuris įvyks per literatūros festivalio „Vaikų Kalėdų sala“ atidarymą Vilniaus mokytojų namuose.

„Kuo daugiau klaidų, tuo ilgesnis koncertas“, –  tokiu šūkiu savo klausytojus kviečia grupės nariai. „Norime pasakyti, kad pasirodyme laukiame laisvės ir improvizacijos, šokių ir klausymo be įtampos. To paties ir sau linkime scenoje“, – sako Kotryna.

„Tai bus pirmasis, tačiau tikrai ne paskutinis mūsų pasirodymas“, – žada grupę subūręs Tomas. Jis neabejoja, kad vaikai mokyklose lauks susitikimų ne tik su rašančiais, bet ir grojančiais vaikų knygų autoriais.

Vaikų ir jaunimo literatūros festivalis „Vaikų Kalėdų sala“ vyks jau šį savaitgalį, gruodžio 7-9 dienomis, Vilniaus mokytojų namuose. Renginys nemokamas. Festivalį globoja ir iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė. Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba.

GALERIJA

  • Muzikos grupę subūrę vaikų rašytojai: gali būti, kad esame vieninteliai pasaulyje
  • Muzikos grupę subūrę vaikų rašytojai: gali būti, kad esame vieninteliai pasaulyje
  • Muzikos grupę subūrę vaikų rašytojai: gali būti, kad esame vieninteliai pasaulyje
  • Muzikos grupę subūrę vaikų rašytojai: gali būti, kad esame vieninteliai pasaulyje
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS