Vilniaus tarptautinio teatrų festivalio scenoje – legendinis „Antikristas“ | Diena.lt

VILNIAUS TARPTAUTINIO TEATRŲ FESTIVALIO SCENOJE – LEGENDINIS „ANTIKRISTAS“

  • 0

Tai pats geriausias spektaklis, kurio dar nematėte – taip charakterizuoja "Antikristą" jo kūrėjai.

Masinio vartojimo eroje keičiasi visuomenė, jos moralės normos ir šiuolaikinio žmogaus elgsena, randasi absoliučiai naujas socializmo ir pasaulis, plinta antipatija ideologijoms ir politikai, socialinio tapatumo erozija, didėja asmenybės destabilizacija, nesuvaldomai auga visuotinis baimės jausmas. Kodėl?

Šiandien sudėtinga kalbėti apie visuomenę ir mus supantį absurdą, tačiau tylėti – tai lyg kapituliuoti, susidūrus su milžiniška atliekų lavina, bandančia suteršti paskutinį mūsų žmogiškumo lašą, nusinešti ir paversti mus savo pasmirdusios masės dalimi. Lavinos masė ir yra tai, iš kur randasi ta gaivališka jėga, nusitempianti paskui save viską, ką pakeliui išverčia iš šaknų.

Bet gi koks skirtumas, kas su mumis vyksta? Koks skirtumas, kas vyksta su kitais? Koks skirtumas, kas vyksta su visu pasauliu? Juk vis tiek nieko nepakeisime. Mums svarbiausia – būti laimingais, patenkintais, sočiais, atsipalaidavusiais. Mes esame trumpų distancijų bėgikai, mums nerūpi mus supanti aplinka, mus supantys žmonės, mūsų vaikai. Mes esame žudikai. Mes žudome viską, ką auginame, kad, neduokdie, tai neįgautų pagreičio.

Šiandieninis žmogus gali ištverti viską: trumpizmą, putinizmą, fašizmą, krikščionybės atmatas, smurtą prieš vaikus ir visus naujųjų laikų džiaugsmus.

Pasaulis vis labiau panašėja į sintetinį lauką, kuriame mes jaučiamės dezorientuoti, imame panikuoti. O panika – tai paprasčiausia baimė. Mes bijome ir bandome dalykus kontroliuoti, paversti juos steriliais, susintetinti mus supančią aplinką. Tą pačią aplinką, kuri veda mus iš proto. Mes esame bepročiai. Mes ieškome prasmės ir tikrumo kiekviename savo gyvenimo žingsnyje ir tuo pat metu nuo jo bėgame.

"Antikristas" – tai nesterilus spektaklis apie vertę ir vertybes.

Režisierius ir scenografas – Artūras Areima. Aktoriai – Monika Poderytė, Giedrė Žaliauskaitė, Andrius Mockus, Valerijus Kazlauskas.

"Antikristas" – rugsėjo 29 d. 16 val. Menų spaustuvės II studijoje. Bilietai – "Tiketos" kasose (www.tiketa.lt). Bilietus galima įsigyti ir 1 val. prieš spektaklį Menų spaustuvėje.

GALERIJA

  • Vilniaus tarptautinio teatrų festivalio scenoje – legendinis „Antikristas“
  • Vilniaus tarptautinio teatrų festivalio scenoje – legendinis „Antikristas“
  • Vilniaus tarptautinio teatrų festivalio scenoje – legendinis „Antikristas“
  • Vilniaus tarptautinio teatrų festivalio scenoje – legendinis „Antikristas“
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS