Liberalai pretenduoja pasididinti patalpas Vilniaus savivaldybėje | Diena.lt

LIBERALAI PRETENDUOJA PASIDIDINTI PATALPAS VILNIAUS SAVIVALDYBĖJE

Liberalų sąjūdžiui atsisakant partijos būstinės Vilniuje, sostinės tarybos liberalai pretenduoja į didesnes patalpas savivaldybėje.

Vilniaus opozicijos atstovai kaltina valdančiuosius liberalus taip siekiant pasinaudoti turimais savivaldybės resursais partijos naudai, bet administracijos direktorius Povilas Poderskis atkerta, kad taip bus gerinamos darbo sąlygos savivaldybės darbuotojams – jie, užleidę patalpas frakcijoms, bus perkelti į ankštesnius, bet šviesesnius ir labiau visos dienos darbui pritaikytus kabinetus.

„Liberalų sąjūdis atsisakė patalpų, nes neva taupo pinigus. Vilniaus savivaldybėje jų frakcija dabar turi 25 kvadratinių metrų patalpas, dabar jie nori persikelti į kitą vietą, į 60 kvadratinių metrų patalpas, kitaip tariant, jas pasididinti daugiau nei du kartus. Čia yra Miesto ūkio ir transporto departamentas, jį planuojama iškelti į frakcijų kabinetus. Taip liberalai gauna dideles patalpas, kurias padaro Vilniaus miesto skyriaus faktine būstine, nereikia mokėti už šildymą, apsaugą“, – BNS teigė opozicinių Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) pirmininkas Artūras Zuokas.

Bus įvairiai – nenorime būti pririšti prie Vilniaus, prie patalpų. O dėl Vilniaus frakcijai skiriamų patalpų – nemanau, kad ten tilptų valdybos posėdis. O kad ten apsilankysime – gali būti.

Jis tikina, kad sostinės liberalai, kuriems priklauso ir meras Remigijus Šimašius, bandydami pateisinti šį žingsnį, didesnes patalpas siūlo ir kitoms frakcijoms.

„Bet mums jų nereikia, ir kitiems jų nereikia, nes frakcijos ten būna fragmentiškai, tik tarybos posėdžių metu. O jie turi iškelti departamentą į frakcijų patalpas, kurios yra gerokai mažesnės, mažiausiai 100 kvadratinių metrų“, – teigia jis.

Šiuo metu frakcijų kabinetai užima 130 kvadratinių metrų, visiems sutikus persikelti, patalpos išsiplėstų iki daugiau nei 270 kvadratinių metrų. Be Miesto ūkio ir transporto departamento, ketinama iškelti Aprūpinimo ir transporto skyrių, dalį interesantų aptarnavimo skyriaus. Į dabartines administracijos darbuotojų patalpas svarstoma perkelti ir tarybos komitetų posėdžių kabinetus.

Administracijos direktorius BNS teigė, kad sukeisti vietomis tarnautojus ir politikus nuspręsta gavus daugybę savivaldybės darbuotojų skundų dėl prastos darbo aplinkos, o ne dėl liberalų siekio įkurti būstinę savivaldybėje.

P. Poderskis pripažįsta, kad patalpos tarnautojams sumažėtų, bet, anot jo, pagerėtų darbo sąlygos: vietoje langų į pastato vidų jie turėtų langus į lauką, t. y. daugiau natūralios šviesos, galėtų patalpas vėdinti. Anot jo, tik persikėlus savivaldybei iš senamiesčio į Konstitucijos prospektą, antrajame dangoraižio aukšte esančiuose „vidiniuose“ kabinetuose turėjo dirbti politikai, tačiau jie išsireikalavo geresnių patalpų.

„Mano, kaip besirūpinančiu administracijos darbuotojų gerove ir darbo kokybe, yra atstatyti neteisybę ir perkelti darbuotojus į tas sąlygas, kurios pritaikytos visai darbo dienai, o politikus perkelti į patalpas, neskirtas visai darbo dienai, juolab kad jie ten nuolat ir nesėdi“, – paaiškino jis.

P. Poderskis tvirtino, kad permainos vyksta ne politikų, o jo iniciatyva. Administracijos vadovas pripažino, kad valdančiajai liberalų frakcijai, kaip didžiausiai, skiriama ir didžiausia salė, o ja politikai galės naudotis ir rengdami visos partijos renginius. Kartu jis svarsto, kad kilus dideliam nepasitenkinimui, liberalams skiriama erdvė gali būti mažinama.

Apie tai, jog Liberalų sąjūdis atsisako būstinės sostinės Vašingtono aikštėje, pirmadienį BNS informavęs partijos vadovas Eugenijus Gentvilas tikino, kad partijos ir Vilniaus savivaldybės sprendimai nebuvo derinami. Anot jo, partijos valdybai priklauso trys vilniečiai, trys klaipėdiečiai, vienas kaunietis, todėl ateityje partijos renginius žada organizuoti ne tik Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje, bet ir Kėdainiuose, Jonavoje.

„Tikrai neplanuojame perkelti frakcijos sekretoriato į savivaldybę, kadangi jo nelieka. Neatmetu galimybės, kad rinksimės toje pačioje Vilniaus savivaldybėje, bet, pavyzdžiui, šį sekmadienį rengiu valdybos posėdį Kaune, Žurnalistų namuose, Lietuvos viduryje. Bus įvairiai – nenorime būti pririšti prie Vilniaus, prie patalpų. O dėl Vilniaus frakcijai skiriamų patalpų – nemanau, kad ten tilptų valdybos posėdis. O kad ten apsilankysime – gali būti“, – aiškino E. Gentvilas.

Jis pažymėjo, kad panašiai elgiasi ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), neturinti nuolatinės būstinės.

„Manau, kad renginius jie daro Seime, nes Seime nėra uždrausta susirinkti partijos aktyvui“, – aiškino jis.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

...

Jeeep, nusipenėjo, pilvai nebetelpa...

Cyta

Manau liberalai pretenduoja i kitas patalpas, bet ne savivaldybeje...

Dzūkas, bet ne py....kas.

O ką ten veikia tas "buratinas--šurikas", kur Masiuliui ant "zekso" stovėjo?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS