Iš Ginklų fondo pagrobtas pistoletas | Diena.lt

IŠ GINKLŲ FONDO PAGROBTAS PISTOLETAS

Vilniaus apskrities policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl iš Ginklų fondo pagrobto pistoleto.

Tyrimas buvo pradėtas penktadienį. Pasak policijos, pistoletas „CZ-75“ galėjo būi pagrobtas laikotarpyje nuo 2016 m. gruodžio iki 2017 m. gruodžio 22 dienos iš fondo tarnybinių patalpų Linkmenų gatvėje.

Įvykio aplinkybės tikslinamos.

Į Ginklų fondą patenka ginklai, paimti už Administracinių teisės nusižengimų kodekso pažeidimus, susijusius su šaunamojo ginklo laikymu ar naudojimu, už medžioklės taisyklių šiurkščius pažeidimus, taip pat jais įvykdžius nusikalstamas veikas ir pan.

Išskirtinė Ginklų fondo funkciją – ginklų ir šaudmenų naikinimas. Ginklai ir šaudmenys buvo perduodami į Ginklų fondą naikinti nuo 1995 m., tačiau pradėti naikinti 1997 m., kai buvo patvirtinta jų naikinimo tvarka ir parengtos reikiamos techninės priemonės.

Kaip skelbia fondas, naikintinus ginklus pristato teritorinės policijos įstaigos kartu su lydinčiais dokumentais, pagrindžiančiais jų naikinimo teisėtumą. Ginklų fondo darbuotojai juos priima, sutikrindami numerius, kiekius ir lydinčius dokumentus, registruoja nustatytos formos žurnale. Priimti ginklai išardomi, atskiriant plienines dalis nuo spalvotųjų metalų, medžio ir plastiko.

Plastikinės dalys sutrupinamos ir perduodamos į plastmasės atliekas, medis sudeginamas, dalys iš spalvotųjų metalo (daugiausia iš aliuminio) sutrupinamos ir perduodamos į metalo laužą, plieninės dalys išlydomos dalyvaujant Ginklų fondo darbuotojų komisijai.

Kiekvieno ginklo sunaikinimas fiksuojamas nustatytos formos akte, kurį tvirtina Ginklų fondo direktorius.

Nuo 1997 m. buvo sunaikinta virš 18 000 vienetų šaunamųjų ginklų ir virš 1 500 000 vienetų įvairių šovinių. 

 

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

nuomonė

Tas LGF - niekam tikusi įstaiga. Pasirinkimas jame labai mažas , jaučiasi, kad parsidavę viso labo porai gamintojų. Revolverių jau keli metai kaip neveža, tenka siųsdintis iš Vokietijos ar Latvijos. Prekybą ginklais savigynai būtina atiduoti į privačias rankas. O tai, kad jam vadovavo žmogų medžioklėje nušovęs tas nevykėlis veterinaras Mišeikis- išvis gėda valstybei.

Anonimas

Senai aišku, kad LGF yra įstaiga, kurios veikla ir veiklos standartai prasilenkia su protu, nei konkurencijos, nei kokybės aptarnavime, nei prekybos-veiklos tinklo....o dar pasirodo ir betvarkė apskaitoje arba spraga saugume....

Aisku

geriau sumoket uz sunaikinima (?!) nei parduoti! Esame turtingi, tai kam naudoto reikia! Panasiai ir su cigarais bei alkoholiu - sumoketi uz naikinima o ne sudeti banderoles ir parduoti. Manau ne viskas sunaikinama ir visiems gerai.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS