E. Masiulis prašo jam grąžinti nors iš piniginės paimtus pinigus | Diena.lt

E. MASIULIS PRAŠO JAM GRĄŽINTI NORS IŠ PINIGINĖS PAIMTUS PINIGUS

Politinės korupcijos byloje teisiamas buvęs Seimo narys Eligijus Masiulis kreipėsi į Apeliacinį teismą, prašydamas grąžinti jam nors asmeninius pinigus – per kratą paimtus pinigus iš jo ir sutuoktinės piniginių.

Iš viso per kratas iš E. Masiulio paimta daugiau nei 242 tūkst. eurų. Šiems pinigams taikomas laikinas nuosavybės teisės apribojimas, jis nuolat pratęsiamas. Pastarąjį kartą Vilniaus apygardos teismas jį pratęsė spalio 15 dieną.

E. Masiulis Apeliacinio teismo neprašo grąžinti visų pinigų – jis siekia atgauti iš sutuoktinės piniginės paimtus 800 eurų ir jo piniginės – 690 eurų, 130 Jungtinės Karalystės svarų sterlingų, 1600 JAV dolerių. Buvęs politikas sako, kad pastarieji pinigai buvo skirti į JAV planuotai kelionei.

E. Masiulio advokatas Mindaugas Bliuvas Apeliacinio teismo posėdyje pirmadienį prašė grąžinti šiuos pinigus, nes sutuoktiniai dirbo gerai apmokamus darbus, turėjo galimybę turėti tokias sumas.

Prokuroras Justas Laucius teismo prašė skundą atmesti.

„Vilniaus apygardos teismo nutartis teisėta ir pagrįsta, nėra apribota daugiau turto, kuris nurodytas pateiktuose kaltinimuose. Teisingai teismas konstatavo, kad sudaro pagrindus dėl turto konfiskavimo, taip pat išplėstinio turto konfiskavimo“, – teismo posėdyje sakė J. Laucius.

Apeliacinio teismo teisėjai nutartį skelbs antradienį.

Spalio 15 dieną Vilniaus apygardos teismas nusprendė negrąžinti daugiau nei 242 tūkst. eurų kaltinamajam politinės korupcijos byloje E. Masiuliui. Šie pinigai rasti per kratas kaltinimų korupcija sulaukusio buvusio politiko namuose ir automobilyje.

Trijų teisėjų kolegija konstatavo, kad iš bylos medžiagos matyti, jog nuosavybės teisės apribotos tik į lėšas, kurios sudaro E. Masiuliui inkriminuotų nusikalstamų veikų dalyką.

„Atsižvelgus į apribojimo mastą, darytina išvada, kad kaltinamojo nuosavybės teisė nėra apribota neproporcingai ar apribojimas taikomas pernelyg ilgai“, – rašoma teisėjų Nijolės Žimkienės, Jurgitos Kolyčienės ir Ugniaus Trumpulio nutartyje.

Teisėjai atkreipė dėmesį, kad byloje E. Masiulis kaltinamas dėl sunkių nusikaltimų padarymo, baudžiamoji byla yra didelės apimties ir sudėtinga, todėl siekiant užtikrinti galimą turto konfiskavimą bei išplėstinį turto konfiskavimą, būtina pratęsti kaltinamojo laikiną nuosavybės apribojimo terminą.

Prokurorai teigia, kad buvęs koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis davė 106 tūkst. eurų kyšį E. Masiuliui už koncernui naudingų sprendimų priėmimą Seime.

Tiesiog kratų metu iš mano ir sutuoktinės piniginės buvo paimtos lėšos, palikti be vieno euro. Šiuo atveju klausimas, kodėl taip elgiamasi?

Abu kaltinamieji tikina, kad pas E. Masiulį rasti pinigai – 90 tūkst. eurų – buvo R. Kurlianskio paskola.

Bylos duomenimis, per kratas pas E. Masiulį rasta 242,4 tūkst. eurų, 130 Jungtinės Karalystės svarų sterlingų ir 1,6 tūkst. JAV dolerių.

E. Masiulis ir jo advokatas ne kartą bandė atgauti pinigus, tačiau teismai jų prašymus atmetė.

Buvęs politikas yra sakęs, kad dalis šių lėšų priklauso kitiems asmenims ir buvo skirtos investuoti į nekilnojamąjį turtą ar yra jo šeimos pinigai. Taip pat jis teigė, kad nėra duomenų, jog lėšos būtų gautos nusikalstamu būdu.

„16 metų dirbdamas Seimo nariu, ketverius metus dirbdamas ministru, aš negaliu piniginėje 600 eurų turėti? Tiesiog kratų metu iš mano ir sutuoktinės piniginės buvo paimtos lėšos, palikti be vieno euro. Šiuo atveju klausimas, kodėl taip elgiamasi?“ – yra sakęs E. Masiulis.

Anksčiau Apeliacinis teismas yra skelbęs, kad iš E. Masiuliui pateiktų kaltinimų matyti, jog šios lėšos galėjo būti gautos jam priimant daugiau kaip 100 tūkst. eurų kyšį.

Teisėsauga teigia, kad likę per kratą paimti grynieji pinigai galėjo būti gauti iš nenustatytų pajamų šaltinių, nedeklaruoti, nepatvirtinti dokumentais ir galbūt nėra teisėtos pajamos.

Politinės korupcijos byloje kaltinimai pateikti trims juridiniams asmenims – Darbo partijai, Liberalų sąjūdžiui, koncernui „MG Baltic“. Be E. Masiulio, byloje kaltinimai pateikti buvusiam „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui, buvusiam parlamentarui liberalui Šarūnui Gustainiui, Seimo nariui Gintarui Steponavičiui bei buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui R. Kurlianskiui.

Pirmadienį teismas šią bylą nagrinėja toliau, perklausomi slapta įrašyti kaltinamųjų pokalbių įrašai.

R. Kurlianskis kaltinamas davęs kyšius buvusiems parlamentarams E. Masiuliui, Š. Gustainiui ir V. Gapšiui.

Minima prezidentė ir G. Landsbergis

Pirmadienį Vilniaus apygardos teismo teisėjai po beveik mėnesio pertraukos grįžo nagrinėti rezonansą sukėlusią bylą, kurioje kaltinamieji yra dviejų partijų - Lietuvos liberalų sąjūdžio ir Darbo partijos - nariai bei koncernas „MG Baltic“. Teismo posėdyje tęsiama garso įrašų perklausa, kuriuose minima prezidentė bei Gabrielius Landsbergis.

Pirmasis pokalbis užfiksuotas 2015 m. lapkričio 30 d. tarp Raimondo Kurlianskio ir Vytauto Gapšio. Garso įrašai - ir vėl blogos kokybės. Po teisėjų paskelbtos pertraukos apie tai, kas buvo kalbėta, žurnalistams papasakojo pats V. Gapšys.

V. Gapšys pripažino, kad užfiksuotame susitikime su R. Kurlianskiu kalbėjo apie prezidentę Dalią Grybauskaitę bei konservatorių lyderį Gabrielių Landsbergį.

Pasak V. Gapšio, R. Kurlianskis per šį susitikimą pripažino, kad G. Landsbergis buvo kvietęs jį papietauti. O prezidentė pokalbyje minima dėl to, kad tuo metu V. Gabšys lankėsi prezidentūroje ir tarėsi dėl generalinio prokuroro skyrimo.

V. Gapšys sako nesuprantąs, kodėl šie pokalbiai yra kažkuo blogi ir įtartini.

,,Susitinkam, pakalbam įvairiomis temomis, nematau čia nieko blogo. (...) Dabar politinėje arenoje įžvelgiama kaip didžiausia blogybė, kad kažkas kalbasi. Turėtų vieni su kitais nesikalbėti?“, - klausia V. Gapšys bei ironizuoja, kad ,,geriausia būtų užsidaryti atskiruose kabinetuose ir tik sekretorė raštus nešiotų“.

Praėjusiuose teismo posėdžiuose kaltinamųjų advokatai jau skundėsi, kad išklausyti pokalbių įrašai yra blogos kokybės, nesuprantami, nerišlūs, neatitinka protokolo. Taip pat nesigirdi tokio teksto, kokį surašė specialistai. Girdėti tik tai, kad barška puodeliai, indai ir šaukštai, bet, pasak advokatų, tikrai nieko nesigirdi, kas būtų reikšminga šiai bylai.

Dešimtajame teismo posėdyje naujasis Šarūno Gustainio advokatas Aleksandras Doroševas pažymėjo nespėjęs susipažinti nei su kaltinamuoju aktu, nei su visa bylos medžiaga. Prieš tai buvusiame teismo posėdyje įtariamasis Š. Gustainis pranešė atsisakąs savo advokato, nes jis nebegalįs jam sumokėti.

„MG Baltic“ advokatas Linas Belevičius sakė, kad siekiant užtikrinti visavertišką asmens gynybą teisėjų kolegija turi leisti naujajam advokatui susipažinti su bylos medžiaga ir prašė nukelti teismo posėdį.

„Kad užtikrintų asmens gynybą, jis turi susipažinti su baudžiamosios bylos medžiaga. (...) Tai nėra tik formalus pasėdėjimas“,- teigė L. Belevičius.

Teisėsauga įtaria, kad politikai, imdami kyšius iš „MG Baltic“, palaikė ar inicijavo koncernui palankius sprendimus Seime bei kitose valstybės institucijose, taip pat darė poveikį nulemiant viešųjų pirkimų laimėtojus, primena ELTA.

Ikiteisminio tyrimo metu apklausta daugiau nei 150 asmenų, iš kurių daugiau kaip 50 - praėjusios ir šios kadencijos Seimo nariai, keletas buvusių ministrų, Europos Parlamento narių. Atlikta daugiau nei 200 apklausų ir daugiau nei 30 kratų.

Įtariama, kad Š. Gustainis gavo daugiau nei 8 tūkst. eurų kyšį, Gintaras Steponavičius - 15 tūkst. eurų, V. Gapšys - daugiau nei 27 tūkst. E. Masiulis įtariamas paėmęs daugiau nei 106 tūkst. eurų kyšį.

Darbo partija įtariama kyšininkavimu ir prekyba poveikiu, Liberalų sąjūdis - kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Įtariama, kad politikai dėl kyšių tarėsi su koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu R. Kurlianskiu, o vėliau Seime ar kitose institucijose siūlė arba palaikė koncernui palankias iniciatyvas.

Rašyti komentarą
Komentarai (14)

bomzas

Dieve,koks jis biednas!

uzdirbdamas po 5 tukst

nes uz maziau tik durniai tedirba .

likimas

matyt meiluzei gelems neuztenka o zmona tai neduoda
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS