Su islamo teroristais siejamas tadžikas dar laikomas oro uoste | Diena.lt

SU ISLAMO TERORISTAIS SIEJAMAS TADŽIKAS DAR LAIKOMAS ORO UOSTE

  • 10

Praėjusią savaitę Vilniaus oro uoste dėl grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui sulaikytas Tadžikistano pilietis Ališeras Toševas iki šiol laikomas prieglobsčio prašytojų apgyvendinimo patalpose, esančiose oro uosto pasienio kontrolės punkte.

„Taip, jis dar yra. Užtikrinama jo apsauga, laikomas uždaroje zonoje, saugomas. Judėjimo laisvė apribota“, – penktadienį BNS sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis.

Pasak jo, užsienietis bus laikomas, kol sprendimą dėl prieglobsčio priims Migracijos departamentas.

„Nelabai norėčiau komentuoti šio klausimo, nes tai vis dėlto yra prieglobsčio byla – asmens duomenys, jautri informacija ir klausimas. Sprendimo priimta kol kas nėra“, – BNS sakė Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

Ji teigė, kad svarstant prieglobsčio prašymą tikrinama įvairių tarnybų informacija, prieglobsčio prašančiojo pateikta informacija, renkama papildoma medžiaga.

„Viskas atliekama pagal procedūras“, – BNS sakė E.Gudzinskaitė.

Migracijos departamentas sprendimą dėl prieglobsčio prašymo turi priimti per dešimt darbo dienų, šis terminas tik įpusėjo.

Portalas delfi.lt skelbė, kad rugpjūčio 31 dieną priešpiet iš Švedijos atskridusiu lėktuvu atgabentas deportuotas Tadžikistano pilietis. Jį sulaikius, užsienietis pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

1978 metais gimęs A.Toševas į specialiųjų tarnybų akiratį pateko, nes labai aktyviai ėmė reikštis internete – įvairiuose tinkluose skatino smurtą, skleidė islamistinę propagandą, reiškė pritarimą terorizmui. Be to, po šių metų balandžio pradžioje Stokholme įvykdyto teroro akto specialiosios tarnybos dar labiau susidomėjo A.Toševu. Paaiškėjo, kad po minėto išpuolio sulaikytas Uzbekistano pilietis Rakhmatas Akilovas pažįstamas ir nuolat bendravo su A.Toševu.

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Anonimas

Soroso globalistai REIKALAUJA kad Lietuva NESITYCIOTU is demokratijos ir suteiktu tadzikui prieglobsti, ir BUTINA kad jis iskviestu VISA savo seima i Vilniu. Uz kovotoju kankinima ir tyciojimasi Lietuvos laukia Europos Zmogaus Teisiu Gynimo Teismas ir didziules baudos.

Anonimas

parodyt jam kompiuteri su jo rasytais komentarais ir skubiai siust i vidurine azija -tegul toliau asiliukus prievartauja

...

Che: "Su islamo teroristais siejamas tadžikas dar laikomas oro uoste" - laukiama kol bendrininkai jį bevaduodami visą tą 'uostą' griuvėsiais pavers?.. (pagalvokit kokie 'otkatai' paskui pasipils už operatyvų jo 'atstatymą'?)
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS