-
73-iasis gimtadienis – su naujomis medicinos paslaugomis
Kasmet virš 60 tūkst. klientų aptarnaujanti įmonė pasitikėjimą yra įgijusi ne tik pacientų, bet ir gydytojų tarpe.
Čia konsultuoja aukščiausios kvalifikacijos gydytojų komanda: vaikų ir suaugusiųjų ortopedai traumatologai, kraujagyslių chirurgai, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai, neurologai, endokrinologai, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai, logoterapeutai, dermatovenerologai, proktologai, echoskopuotojai, rentgenologai, pėdų priežiūros specialistai ir kiti savo sričių profesionalai.
Dar didesnis paslaugų asortimentas
Šiemet pradėtos teikti dermatologijos ir logoterapijos paslaugos tiek vaikams, tiek ir suaugusiems.
Naujai duris atvėrusiame vaikų ortopedijos centre konsultuojami ir kompleksiškai gydomi vaikai, esant netaisyklingai laikysenai, stuburo iškrypimams, pėdų problemoms, po traumų ir operacijų.
Chirurgijos skyriuje atliekamos artroskopinės peties, alkūnės, riešo, plaštakos, kelio, čiurnos ir kitų sąnarių, pėdą koreguojančios operacijos, lazerine technologija gydomos išsiplėtusios venos. Prireikus chirurginio gydymo metu taikoma regeneracinė kamieninių ląstelių terapija. Tai inovatyvus gydymo procesas, išsiskiriantis savo natūralumu ir beveik dvigubai paspartinantis fiziologinius pažeistų audinių gijimo ir atsikūrimo mechanizmus.
Vasario pradžioje pirmą kartą Lietuvoje „Ortopedijos technika“ klinikoje atlikta unikali artroskopinė dekompresinė peties operacija, panaudojant OrthoSpace InSpace biologinį implantą. Tai viena naujausių minimalios invazijos technologijų, leidžianti efektyviai išspręsti skausmo problemą ir atstatyti peties funkciją.
„Ir toliau stengsimės, kad moderniausios medicinos pasaulio galimybės būtų prieinamos Lietuvos pacientams. Mūsų siekis – visada būti laipteliu aukščiau negu buvome vakar“, – teigė AB „Ortopedijos technika“ medicinos direktorė Rasa Petrikienė.
Ir toliau stengsimės, kad moderniausios medicinos pasaulio galimybės būtų prieinamos Lietuvos pacientams.
Pažangios reabilitacijos metodikos
„Yra toks garsus posakis – visi traumuotų sportininkų keliai veda į „Ortopedijos techniką“, – šmaikštauja ambulatorinės reabilitacijos vadovas, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas Vytenis Trumpickas. Savo pareiškimą gydytojas suskumba argumentuoti: „Daugelis sportininkų dėl specialistų kvalifikacijos ir operatyvumo renkasi mūsų kliniką, nes čia gauna visą aptarnavimą nuo - iki: profesionalias konsultacijas, tyrimus, chirurginį gydymą, atsakingą priežiūrą reabilitacijos metu. Reabilitacijoje taikomos tokios pat pažangios metodikos kaip žymiausiose Amerikos ir Europos klinikose: kineziterapija su moderniausia įranga, mankštos baseine su bėgtakiais, masažai, plačios fizioterapijos galimybės“.
Šiuo metu klinikoje po sudėtingos operacijos į reabilitacijos procedūras vaikšto krepšininkas Gediminas Orelikas, visai neseniai išoperuota garsiausia Lietuvoje dziudo ir sambo imtynininkė Santa Pakenytė - po kelio traumos jai atlikta kryžminių raiščių plastika.
Žalgiriečiui Pauliui Jankūnui nuo mikrotraumų sukeltų skausmų išsivaduoti padėjo regeneracinė ląstelių terapija - trombocitais praturtintos plazmos injekcijos. Šiai dienai tai bene populiariausias būdas sportinėms traumoms gydyti, nes yra visiškai saugus ir patikimas, lenkiantis cheminius vaistus savo natūralumu ir ilgalaikiu efektyvumu.
Krepšininkui Edgarui Ulanovui ortopedų technikų individualiai pagaminta skaidri veido apsauga leido iškart po nosies traumos sugrįžti į aikštelę ir padėti komandos draugams visu pajėgumu siekti pergalės.
Nuo šiol – gydomoji mankšta ir baseine
Greta įprastinių kineziterapijos procedūrų salėje atliekamos ir gydomosios mankštos vertikalioje vonioje, pasitelkiant modernią povandeninę įrangą: vandens dviratį, povandeninį bėgimo takelį, tempimo plokštumą, trapeciją ir kt.
„Ortopedijos technika“ baseinas ypatingas tuo, kad jame naudojama inovatyvi ir itin saugi vandens filtravimo ir cheminio paruošimo sistema, tinkanti jautriems ir alergiškiems žmonėms, netgi kūdikiams.
-
Gydytojai siūlo sekti Estija – įteisinti virtualias sveikatos konsultacijas 4
Kaip Eltai sakė Jaunųjų gydytojų asociacijos valdybos pirmininkė Simona Stankevičiūtė, tokia sistema sėkmingai veikia Estijoje. „Gydytojai nurodo laiką, kurio metu pacientai jiems gali skambinti arba rašyti. Išklausęs jų problemas, pasižiūrėjęs, pavyzdžiui, paciento atsiųstą bėrimo nuotrauką, šeimos gydytojas sprendžia, ar pakanka virtualaus kontakto ir konsultacijos, ką daryti toliau, ar pacientą vis dėlto reikia apžiūrėti gyvai“, - sakė S. Stankevičiūtė.
Pasak jaunųjų gydytojų atstovės, tokia tvarka pasitarnautų ir dirbantiems, išvykusiems pacientams. Tikrai ne visada reikia eiti į polikliniką, dalį problemų galima išspręsti nuotoliniu būdu, taip taupant savo, gydytojų ir kitų pacientų laiką.
Kaip dėl galimybės pacientams nuotoliniu būdu konsultuotis su antrinio, tretinio lygio gydytojais? S. Stankevičiūtės įsitikinimu, tiesiogiai vis dėlto pacientai turėtų kontaktuoti su savo šeimos gydytoju, o šie - su aukštesnio lygio specialistais. „Šeimos gydytojai - kaip vartininkai, puikiai išmano savo darbą, tiesiog kartais tereikia patarimų iš kolegų, kurie specializuojasi atskirose srityse. Grandinė „pacientas-šeimos, gydytojas-specialistas“ tikrai galėtų atsirasti“, - sakė Jaunųjų gydytojų asociacijos atstovė.
Šeimos gydytojai - kaip vartininkai, puikiai išmano savo darbą, tiesiog kartais tereikia patarimų iš kolegų, kurie specializuojasi atskirose srityse. Grandinė „pacientas-šeimos, gydytojas-specialistas“ tikrai galėtų atsirasti.
Jei šeimos gydytojui reikėtų pasitarti su aukštesnės kompetencijos gydytoju, S. Stankevičiūtės teigimu, jis tiesiog galėtų per elektroninę sistemą jam nusiųsti paciento anamnezę, pridėti tyrimų rezultatus, nufotografuotus vaizdus ir pasitarti, ką daryti toliau“.
40 mln. eurų kainavusios, bet stringančios E. sveikatos sistemos kūrėjai irgi akcentavo šį principą, tačiau, kaip pabrėžė S. Stankevičiūtė, Jaunųjų gydytojų sąjunga kalba ne apie techninę šio reikalo pusę, o būtinybę sutvarkyti teisinį reglamentavimą.
„Už nuotolines paslaugas gydytojui visų pirma turi būti apmokama, nes surašyti kreipimąsi, atsakyti į jį kainuoja laiko. Antra - svarbu, kad tokia konsultacija galiotų, būtų vertinama kaip oficiali. Todėl mes akcentuojame ne E. sveikatos komponentą, o teisinį reglamentavimą, kad tokios konsultacijos būtų legalios ir apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF)“, - pabrėžė S. Stankevičiūtė.
Jaunųjų gydytojų asociacijos nuomone, E. sveikata turėtų tapti viena iš prioritetinių sveikatos apsaugos sričių, užtikrinanti greitesnį, patogesnį ir efektyvesnį paslaugų pacientui teikimą bei galimybę analizuoti asmens sveikatos paslaugų kaštus bei jų vartojimo tendencijas, planuoti sveikatos priežiūros paslaugų plėtrą, jų įkainius ir darbo jėgos poreikį Lietuvoje. Iki 2019 m. turi būti įdiegtos ir reglamentuotos virtualios konsultacijos „pacientas - gydytojas” ir „šeimos gydytojas - gydytojas specialistas”, įteisinta ir sukurta jų apmokėjimo sistema.
Šis siūlymas minimas Lietuvos medikų mitingo deklaracijoje, kuri Vyriausybei buvo įteikta pasibaigus ketvirtadienį Vilniuje vykusiam „Paskutiniam medikų žygiui į oro uostą“.
Kaip skelbė ELTA, Lietuvos medikams atstovaujančios organizacijos kvietė visuomenę ir valdžios atstovus atkreipti dėmesį į įsisenėjusias sveikatos apsaugos sektoriaus problemas ir diskutuoti apie gyventojų lūkesčius atitinkančius sprendimus.
„Sveikatos sektoriui iki 2020 m. turi būti skiriama bent Europos Sąjungos vidurkį atitinkanti procentinė dalis nuo bendrojo vidaus produkto (BVP), o gyventojų priemokos turėtų sudaryti ne daugiau nei 15 proc. visų sveikatos sektoriaus lėšų. Pirminės asmens sveikatos priežiūros finansavimas iki 2019 m. turi sudaryti ne mažiau kaip 20 proc. PSDF biudžeto, didinant bazinius įkainius pacientų, vyresnių nei 65 metų amžiaus, sveikatos priežiūrai“, - rašoma deklaracijoje.
Pasak mitingo dalyvių, sveikatos sistemos valdymas turi būti pagrįstas gerosiomis procesų optimizavimo, vadybos ir valdysenos principų praktikomis, o sveikatos sistema - orientuota į pacientą. Paskutinis deklaracijoje minimas punktas - pokyčiai neturi būti kuriami sveikatos apsaugos sistemos darbuotojų sąskaita.
-
Gydytojas: populiarūs medicinos specialistai pridaro sunkiai atitaisomų bėdų
Jis pripažįsta, kad ne vienas jo kolega gydytojas ėmė dėlioti siurbėles, žaisti elektrinėse vonelėse kojoms mirkyti užuot įsiklausęs į paciento kūną.
Šiais laikais populiarūs netradicinės ir net mums įprastos medicinos specialistai pridaro sunkiai atitaisomų bėdų, o pacientai nebesusigaudo, ko klausyti ir kuo tikėti, mano gydytojas J. Girskis, negailintis kritikos savo kolegoms, yra įsitikinęs, kad būtent dėl to prarandamas pasitikėjimas gydytojais ir diskredituojamas pasitikėjimas medicinos mokslais.
Apie visumą ir jos esmę kalbantis J. Girskis ironizuoja: pastebi, kad nugaros skausmus dabar gydo visi, kas netingi. Ir gydo net nesusimąstydami, kad neturi tam būtinos kompetencijos ir žinių. Gydytojas tikina – įvairių sričių specialistai neatsakingai lenda į raumenų ir kaulų sistemą ir taip kelia dar didesnių problemų.
Kartais mūsų kūnas skundžiasi siųsdamas įvairius signalus, ir, jei žmogus yra nelinkęs jų analizuoti eina pas bet kokį gydytoją, kuris sako: tau čia nieko nėra, tuoj viską sutvarkysiu, tai tėra įtaiga.
„Kartais mūsų kūnas skundžiasi siųsdamas įvairius signalus, ir, jei žmogus yra nelinkęs jų analizuoti eina pas bet kokį gydytoją, kuris sako: tau čia nieko nėra, tuoj viską sutvarkysiu, tai tėra įtaiga. Raumenų sistemos neišgydysite jokiu slankstelio atstatymu ar uždėję siurbėlę. Jei noriu grąžinti pacientą į realybę, kartais paklausiu: jei viskas taip lengvai įvyksta, taip tvarkosi kaulų ir raumenų sistema, kodėl olimpinės rinktinės į komandą nepasiima siurbėlės statytojo ar jogo? Juk jogas sutvarko raumenis, ir tampate olimpiniais čempionais. Tad kodėl taip nėra?“ – svarsto medikas.
Pasak gydytojo, didelį sąmyšį kelia ir įvairios sveikatinimo doktrinos. Ir čia jau kliūva viskam – sportui, jogai, naujoviškiems sveikatinimo būdams. J. Girskis pabrėžia, kad sveikam stuburui būtina ne viena sąlyga – taisyklingas judesys, tinkamas laikas ir kantrybė. O sveikatinimo programos, siekiant išgydyti nugaros skausmus, tėra tik akių dūmimas ir didelis neatsakingumas. Gydytojo teigimu, pirmiausia reikia spręsti kūno problemas, ir tik tada sveikatintis. Ir tai jis įrodo asmenine patirtimi.
Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“.