Dėl karščių stabdomas ūkinių gyvūnų pervežimas tolimais atstumais | Diena.lt

DĖL KARŠČIŲ STABDOMAS ŪKINIŲ GYVŪNŲ PERVEŽIMAS TOLIMAIS ATSTUMAIS

  • 1

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad ilgą laiką fiksuojant didelius karščius yra laikinai sustabdomas ūkinių gyvūnų vežimas iš Lietuvos Respublikos tolimais atstumais. Tolimos kelionės su ūkiniais gyvūnais neturi būti planuojamos, kai dienos temperatūra yra 30 ºC ar aukštesnė.

Tvyrant karščiams, VMVT specialistai rekomenduoja ūkinių gyvūnų nevežti ir trumpais atstumais. Jei kelionės išvengti negalima, ji turėtų būti suplanuota anksti ryte, vėlai vakare ar net naktį, kad gyvūnai išvengtų karščio streso. Vežant gyvūnus būtina pasirūpinti vandens atsargomis, prieš kelionę ir po jos gyvūnai turi būti pagirdyti švariu, vėsiu (bet ne šaltu) vandeniu. Kelionę reikia suplanuoti taip, kad gyvūnai kuo mažiau laiko praleistų uždaryti nejudančioje transporto priemonėje.

Pastebėjus, kad ūkiniai gyvūnai tapo neramūs, tankiai kvėpuoja, sutriko jų koordinacija ar gyvūnai tapo mieguisti, galima įtarti perkaitimą. Tokiu atveju reikėtų nedelsiant suteikti jiems pirmąją pagalbą – sušlapinti gyvūnus vėsiu vandeniu (ypač apatinę kūno dalį – pilvą, vidines šlaunų puses), duoti atsigerti. Jei gyvūnas pats negeria ar jo sąmonė sutrikusi, būtina nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją.

Gyventojai, per karščius keliaujantys su gyvūnais augintiniais, taip pat privalo pasirūpinti jų vežimo sąlygomis – dažniau girdyti, nepalikti automobiliuose, nes net ir praverti automobilio langai dažnai neapsaugo nuo itin greito perkaitimo, dėl kurio gyvūną gali ištikti šilumos smūgis.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Gailestingas

Juk jus turite zinoti,kad dabar zmogus yra NIEKAS,o gyvunai yra VISKAS.Todel ir neigaliems vienisiems pasiulo stuburo traumu sanatorijas uz keliasdesimt km sako paprasykit kas nors nuves nors pats zmogus vos paeina.Zodziu kodel as skaiciau si straipsni.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS