Prezidentas: Seimo rinkimai turi vykti saugiai, skaidriai ir sąžiningai | Diena.lt

PREZIDENTAS: SEIMO RINKIMAI TURI VYKTI SAUGIAI, SKAIDRIAI IR SĄŽININGAI

  • 5

Lietuviai kovojant su koronaviruso plitimo grėsmėmis, spalio mėnesį numatyti Seimo rinkimai turi vykti saugiai, skaidriai ir sąžiningai, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Visuotiniai rinkimai šiemet vyks neįprastai – pažymėti koronaviruso pandemijos ženklu. Tai kelia papildomų reikalavimų politinei kampanijai ir pačiam balsavimui“, – pranešime spaudai teigė šalies vadovas po pasitarimo dėl rinkimų organizavimo.

„Būtina užtikrinti, kad Seimo rinkimai vyktų saugiai, skaidriai ir sąžiningai, ir kad mes būtume pasirengę įvairiems scenarijams, įskaitant ir galimą antrąją susirgimų bangą šių metų rudenį“, – sakė prezidentas.

G. Nausėdos teigimu, itin svarbu politinės kampanijos metu išvengti nežinios ir sumaišties, detaliai informuoti visuomenę apie vykstantį pasirengimą rinkimams, taip pat siekti, kad visi politinės kampanijos dalyviai, įskaitant ir naujas politines jėgas, turėtų vienodas konkurencines galimybes.

Be kita ko, prezidentas teigia, kad būtina užtikrinti balsavimo galimybę kuo didesniam rinkėjų skaičiui.

„Taip pat turime daryti viską, kad rinkimuose savo valią galėtų išreikšti kuo daugiau rinkėjų, įskaitant ir rizikos grupėms priskiriamus asmenis, ir kad nė viena rinkėjų grupė nebūtų palikta nuošalyje. Nuo to priklausys ir visuomenės pasitikėjimas rinkimų rezultatais“, – tvirtino G. Nausėda.

Jis ketvirtadienį aptarė kartu su Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadove Laura Matjošaityte, „Transparency international“ Lietuvos skyriaus, „Baltųjų pirštinių“ vadovais ir politologais aptarė VRK pasiūlymus dėl artėjančių rinkimų.

L. Matjošaitytė anksčiau ketvirtadienį BNS teigė, kad siūloma prailginti balsavimo laiką namuose iki keturių dienų, taip pat leisti balsuoti namuose rizikos grupėje esantiems žmonėms bei prailginti balsavimo laiką rinkimų dieną iki dešimtos valandos vakaro.

Konferencinio pokalbio tarp prezidento ir kitų organizacijų atstovų bei politologų metu taip pat aptartas kitose šalyse naudojamo balsavimo internetu pavyzdys, kelti klausimai dėl galimybių Lietuvoje plačiau taikyti balsavimą paštu, sudaryti geresnes sąlygas užsienyje balsuojantiems lietuviams.

„Diskusijoje dalyvavę nevyriausybinių organizacijų atstovai išreiškė susirūpinimą dėl to, kad Kultūros ministerija vėluoja susisteminti ir viešai paskelbti duomenis apie valdžios institucijų veiklos viešinimo paslaugoms skiriamas lėšas. Tai reiškia, kad rinkimų išvakarėse trūksta skaidrumo ir galimybių mokslininkams, žurnalistams bei nevyriausybininkams kontroliuoti, kaip panaudojamos viešosios lėšos“, – rašoma Prezidentūros pranešime.

Parlamento rinkimai Lietuvoje vyks spalio 11-ąją.

GALERIJA

  • Prezidentas: Seimo rinkimai turi vykti saugiai, skaidriai ir sąžiningai
R. Dačkaus / Prezidentūros nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (5)

kailis

menu laikus,kai jis sake,kad lietuviai per mazai moka mokesciu...tada jis buvo banko menedzeris

ALGIS

TAI IR ARKLIUI AIŠKU , BET KAS TAI UŽTIKRINS .

Jei pati rinkimų tvarka SUDARO SĄLYGAS

SUDARO SĄLYGAS nesąžiningiems, demokratiją imituojantiems rinkimams, kaip galima kalbėti apie sąžiningus rinkimus??? Juk pati rinkimų tvarka tuo pasirūpina, kad į Seimą ateitų NE RINKĖJŲ, O „PARTIJOS” VADO ASMENINĖS NUOMONĖS, privačių INTERESŲ ar ĮGEIDŽIŲ vykdytojai, siūlantys įstatymus bei balsuojantys, kaip „partijos” kunigaikštukas pavelijo... Be to, įžūliai laužančio mūsų Konstituciją ar apskritai Seiman tik algos, kanceliarinių, pakišų ir privilegijų pasiimti atėjusiųjų net neįmanoma atšaukti, pakeisti kitu! Toks, jei vadui gerai tarnaus, sąraše išliks iki kito ledynmečio. Vadui, o ne rinkėjams, ne Lietuvai ir jos Konstitucijai tarnauti reikia, ir būsi Seime „nepamainomas”, kaip Brežnevas ar kt. Štai, Konstitucijos LK numatytą valstybinį jos statusą gynusius konservatoriai lauk išmetė - vadui tokių nereikia.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS