Ambicijos – per kraštus | Diena.lt

AMBICIJOS – PER KRAŠTUS

Kuo stiprus Lietuvos krepšinis? Nacionaline rinktine, klubais, talentais. Tačiau pirmiausia – savo šaknimis. Pradedant krepšinio mokyklomis, baigiant žemesnėmis lygomis, kur ugdomos būsimosios žvaigždės.

Jau po keleto dienų startuos Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonas. Sakytume, sezonas kaip sezonas, tik apsunkintas pandeminės situacijos. Tačiau šiemet jis itin laukiamas. Viena vertus, pirmą sykį istorijoje tarpas tarp čempionatų truko net pusę metų. Praėjusį pavasarį pirmenybės nutrūko pačioje įdomiausioje vietoje – prieš prasidedant atkrintamosioms varžyboms. Nugalėtoja be kovos paskelbta Marijampolės "Sūduva", sidabras atiteko Telšių krepšininkams, o bronza kitai Žemaitijos ekipai – "Šilutei". Nors tokį priverstinį sprendimą klubai palaikė daugmaž vieningai, bene labiausiai jis nuskriaudė Šakių "Vytį". Ambicingas projektas provincijos miestelyje tuo metu kaip tik sparčiai skynėsi kelią į turnyro lentelės viršų. Tik sezono viduryje brolius Lavrinovičius prisivilioję šakiškiai ėmė ant menčių guldyti NKL favoritus, tačiau elementariai pritrūko laiko. Kas žino, gal nelemtas koronaviruso protrūkis tąsyk iš jų atėmė ne tik medalius, bet ir kelialapį į LKL.

Patyrę LKL krepšininkai turėtų gerokai kilsterėti ne tik jonaviečių, bet ir viso čempionato lygį, o jiems diriguosiantis Virginijus Šeškus pasirūpins, kad žiūrovai nenuobodžiautų ir per minutės pertraukėles.

Šį sezoną "Vyčio" potencialas nesumažėjo, nes broliai, nors ir dar metais senesni, liko. Tačiau konkurencija lygoje bus kur kas aršesnė. Tuo įsitikinome šią savaitę vykusiose Karaliaus Mindaugo taurės akistatose, kur NKL ekipos metė galingą iššūkį LKL klubams. "Vytis" įtikinamai patiesė Kėdainių "Nevėžį", "Sūduva" sužaidė lygiosiomis su Utenos "Juventus", o "Šilutė" ir Kauno "Žalgiris-2" iki paskutinių akimirkų priešinosi Alytaus "Dzūkijai" ir Prienų "CBet". Neskaitant šios kompanijos, galingai pasistiprino ir "Jonavos" klubas. Tomas Delininkaitis, Laimonas Kisielius ir dar trys keturi patyrę LKL krepšininkai turėtų gerokai kilstelėti ne tik jonaviečių, bet ir viso čempionato lygį, o jiems diriguosiantis Virginijus Šeškus pasirūpins, kad žiūrovai nenuobodžiautų ir per minutės pertraukėles.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Šilutė

Duos kovą kai ateis kovas

Chalbutajev

Šeškus - čempionas. Galimai.

Saulius

Nu lauksim nkl

SUSIJUSIOS NAUJIENOS