Apie valdžios idiotizmą | Diena.lt

APIE VALDŽIOS IDIOTIZMĄ

Lietuva – rami šalis ir jos pilietinio aktyvumo apraiškos ligi šiol apsiribodavo keliolikos protestuotojų pastovėjimu prie savivaldybių su trimis trispalvėmis ir keliais transparantais. Bet panašu, kad valdžios idiotizmas suėdė paskutinius kantrybės likučius. Dar ne taip, kaip Prancūzijoje, bet mokytojų streikas – tik pradžia.

Kas nestato mokyklų, statys kalėjimus, sakė Otto von Bismarckas. Lietuvos realybė tai patvirtina tiesiogiai. Lietuvos mokytojų atlyginimai – patys mažiausi ES, o kalinių skaičius šimtui tūkstančių gyventojų – pats didžiausias. Tad ir atlyginimų klausimas, ir kebeknė, atsiradusi juos perskirstant, pakankamas pretekstas protestams. Bet svarbiausia net ne tai. Išryškėjo visiškas valdžios nenoras diskutuoti, kalbėtis, kartu spręsti iškilusias problemas. Atvirkščiai – pamatėme didžiulę ir net neslepiamą aroganciją, požiūrį į mokytojus kaip į šachmatų pėstininkus, kuriuos galima stumdyti kur nori, o jei ką – aukoti. O juk mokytojai šiuo atveju atstovauja bet kuriai profesinei grupei. Medikuams, kultūrininkams, paprastiems darbininkams – bet kam. Visi jie šiai valdžiai – tik statistiniai vienetai, neverti ne tik dialogo, bet ir elementaraus dėmesio. Subtilumo stebuklus demonstruoja premjeras, savo mentalitetu ir leksika prilygstantis "Delfi" komentatoriams. Net baisu pagalvoti, kas būtų, jei šis bananų karalius taptų prezidentu. Šalis žlugtų turbūt per pusvalandį.

Panašu, kad valdžios idiotizmas suėdė paskutinius kantrybės likučius. Dar ne taip, kaip Prancūzijoje, bet mokytojų streikas – tik pradžia.

Priešingas pavyzdys iš kito pasaulio. Penkiolikametė Stokholmo mokinukė Greta Thunberg pareiškė nelankysianti mokyklos, kol jos šalis rimtai neužsiims anglies dvideginio ir kitų teršalų išmetimo į atmosferą mažinimu. Vietoj to ji kasdien ateidavo prie parlamento su transparantu. Pradėjo jungtis žmonės. Keliasdešimt, keli šimtai, keli tūkstančiai. Kol susirinko šimtatūkstantinė minia. Valdžia išgirdo ir ėmėsi priemonių, o Greta dabar sako kalbas įvairiuose forumuose, taip pat ir JTO. Ir šios kalbos tiesiog stulbina savo branda ir konstruktyvumu,  mūsų premjero veblenimams iki mokinukės kalbų – kaip iki Jupiterio.

Kitas stebukladarys, pradėjęs karjerą nuo užburto tualetinio popieriaus, štai nuvyko į Maskvą, susitiko su keliais aukšto rango vagimi ir netgi Pačiu Tuo. Pasakė jiems, kad "laikas baigti šią psichozę", visiems patiko. Klounai visada visiems patinka. Dabar stebukladarys ruošiasi susitikti su D.Trumpu. Pastarasis turbūt jau nekantrauja, kada gi čia pagaliau tas Paksas atvažiuos. Juk laikas baigti šią psichozę. O gal ir iš tiesų jau laikas?

Rašyti komentarą
Komentarai (23)

OZYS

Paksas yraLIETUVOS prezidentas, tikras prezidentas , o KGBiste yra ozio pastatyta ji neara prezidente, apsisaukele.

Anonimas

tu pats apsepes idijotas.

Anonimas

o mokytojus, kuriu yra perteklius, darbo birza galetu perkvalifikuoti kalejimu priziuretojais...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS