Atšvęsti mirtį | Diena.lt

ATŠVĘSTI MIRTĮ

Gydytojas anesteziologas-reanimatologas profesorius Andrius Macas viešai yra pasakojęs apie vieną šviesiausių ligonio išėjimų į anapus.

Medicina buvo bejėgė ir, nors žmogus buvo sąmoningas, tapo aišku: jis net paros neišgyvens. Gydytojas su kunigu prie mirštančiojo lovos praleido porą valandų. Pasak gydytojo, pokalbis sukosi apie linksmus dalykus. „Neatsimenu, kada intensyvios terapijos skyriuje tiek daug juokiausi kartu su ligoniu ir kapelionu, – Žinių radijui yra pasakojęs A.Macas. – Tai yra pavyzdys, kuris mane įkvėpė. Man tai parodė, kad net ir pabaigos akimirkos gali būti šviesios, visai nereikia dirbtinių pabaigų. Jos tiesiog ateina, ištinka, o žmogus gali būti pasiruošęs.“

„Kai numirsiu, geriau surenkite vakarėlį“, – dainuoja jaunas britų dainininkas George'as Ezra. Parašyti šią linksmą dainą jį įkvėpė vienoje Karibų jūros salų matytas mirusiųjų garbei surengtas vakarėlis, kai tiesiog gatvėje buvo gaminamas maistas, klausomasi garsios muzikos ir šokama. Primena meksikiečių Mirusiųjų dieną, ar ne? Jie tiki, kad tada į gyvųjų pasaulį sugrįžta mirusieji – kartu pavalgyti, išgerti ir pasilinksminti.

Galbūt ateityje ir mes išmoksime atšvęsti mirtį? Tiesa, švęsti savo mirtį visada norėtųsi kitą dieną. Ne šiandien.

Mums, lietuviams, švęsti mirtį vis dar atrodo nepriimtina. Kažką panašaus į mirties šventimą siūlantis Helovinas (tiesa, kartais paviršutiniškas ir labai komercinis) prigijęs tik tarp jaunimo ir vaikų. Jei nuomonės apie šią šventę paklausi vyresnių – gali sulaukti atsakymo, esą tai šėtono garbinimas. Juolab kad ir iš Katalikų bažnyčios atstovų vis išgirstama pasvarstymų, kad Helovino švęsti nevalia. Tačiau oficialios Katalikų bažnyčios pozicijos šiuo klausimu nėra. Štai Airijos, šalies, kur Katalikų bažnyčios tradicijos labai gilios (kadaise tapusios pretekstu Airijai atsiskirti nuo Jungtinės Karalystės), gyventojai šiuo metu ir mirusius kapuose aplanko, ir Heloviną atšvenčia, kaip sakoma, pagal visą programą – su kostiumais, gąsdinimais ir saldainiais. Airijos Katalikų bažnyčios atstovai tuo nei stebisi, nei piktinasi. Nenuostabu – juk Helovinas kilęs iš šios keltiškos šalies.

Taigi, galbūt ateityje ir mes išmoksime atšvęsti mirtį? Tiesa, švęsti savo mirtį visada norėtųsi kitą dieną. Ne šiandien.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

TAIKOS !!

...nesamone.Mirusiuju ATMINTIES diena yra ne shvente !!! ,o shventa !! ishkeliavusiu AMZINYBEN diena ,ramybes ir apmastymu diena. Tik laukiniai gali [tyciotis, lyg skarmaliai,] Katalikui!! laukiniu maivymasis nepriimtinas ir Atgrasus .Nepriimtina ,,kas pries MUSU prigimti;shvesti --GIMIMA ! tai garbinga ir dziugu,,,bet mirti?! nngedinga ,,,tai rimties momentas

Azuolas

Būtų gerai. Pagarbiai

SUSIJUSIOS NAUJIENOS