Iš gyvių gyvenimo | Diena.lt

IŠ GYVIŲ GYVENIMO

Geriau nei bet kuri iki tol buvusi valdžia naujoji "valstiečių" dauguma, neabejojame, profesionaliai išmano mažųjų mūsų brolių, tai yra visokių gamtos gyvių – bitelių ar skruzdžių socialinę struktūrą ir, neatmestina, žavisi jos tobulumu, idealia tvarka bei stabilia hierarchija.

Skruzdėlyne ar avilyje vargiai rasime tinginių, veltėdžių, socialinių išmokų gavėjų, išdavikų, niekšų ar kriminalinių nusikaltėlių. Tai kone tobulas pavyzdys, kaip sutvarkyti valstybę.

Bet žmogus – anei bitė, anei skruzdė, nors tokio gėrio ir mūsų visuomenėje pasitaiko. Tačiau pakilęs laipteliu aukščiau nei kiti bendruomenės nariai, ir, neduok Dieve, gaunantis valdišką algą, jis apsikrečia kažkokiu pasipūtimo virusu, kuris paverčia jį bejausmiu cinišku monstru.

Beveik prieš 15 metų tuometis premjeras A.M.Brazauskas su tada vidaus reikalų ministru dirbusiu J.Bernatoniu bandė rasti skiepus nuo šito bjauraus psichosomatinio socialinio užkrato, išleisdami Valstybės tarnautojų veiklos etikos taisykles. Ir jei tik būtų laikomasi tų devynių kertinių principų, Lietuva gyventų kur kas geriau nei tarakonai apleistame maisto sandėlyje.

Štai paklausykite: "Valstybės tarnautojas privalo gerbti žmogų, jo teises ir laisves, valstybę, jos institucijas ir įstaigas, laikytis LR Konstitucijos, elgtis taip, kad visuomenė pasitikėtų viešuoju administravimu ir valstybės tarnautojais, vienodai tarnauti visiems žmonėms, nepaisydamas tautybės, rasės, lyties, kalbos, kilmės, socialinės padėties, religinių įsitikinimų ir politinių pažiūrų, būti teisingas nagrinėdamas prašymus, skundus, pareiškimus, nepiktnaudžiauti jam suteiktomis galiomis, elgtis nepriekaištingai, būti nepaperkamas, nepriimti dovanų, pinigų ar paslaugų, išskirtinių lengvatų ir nuolaidų iš asmenų ar organizacijų, jeigu tai gali sukelti viešųjų ir privačių interesų konfliktą."

Vis dėlto biurokratai gajesni, nei bet kokios jų bjaurastį ribojančios taisyklės. Buvęs premjeras turbūt tikrai norėjo gero Lietuvai, bet sutramdyti "aparatčikų" net ir jis nepajėgė. Tad štai nuo ko reikia pradėti naujokams.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Anonimas

kol gyvuos ,,,nuo anu laiku,,, teisininku KGB-esniku mafija ,,, ju kurpiami istatymai ,ir juos ateje pakeisti ju suneliai ,dukreles ir anukeliai --tol bordelis lietuvoj buvo yra ir bus... kol teisininkai --bus nepakaltinami ir neteisiami --teisybes ir tiesos lietuvoj niekas nebeisvys niekada .

p.Asta,

Jūsų išsakyti pageidavimai naujajai pažaliavusių valstiečių daugumai tikrai verti visokiariopo palaikymo. Seniau žmonės tokiu atvėju sakydavo: “kad taip iš tavo lūpų tiesiai Dievui į ausį”. Dabar dauguma žmonių netikintys ir ateityje nieko gero sulaukti nesitiki. Jų neišsipildančius lūkesčius geriausiai nusako pasakos žodžiai: “mirė drakonas – tegyvuoja drakonas”.

Klaustukams reikalaujantiems pagarbos ir žurnalistikos

Niekam nerūpi kas "tau" paviršutiniškas ar gilus tekstas. O dabar eik n a c h u i
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS