Išgyventi iki rinkimų | Diena.lt

IŠGYVENTI IKI RINKIMŲ

Netrukus prasidės laimingi naujieji metai. Šiemet juos švęsime spalio 11-ąją. Tądien iki Seimo rinkimų liks lygiai metai.

Tai tikrai laimingiausias Lietuvos žmonėms laikotarpis. Politikai išsitrauks gausybės ragą ir visus apipils dovanomis. Didins pensijas ir bazinius atlyginimus valstybės pareigūnams bei tarnautojams. Visiems bus padidinta minimali alga. Bus rasta dar pigesnių ar net pigiausių kompensuojamųjų vaistų. Bus rasta geniali išeitis, kaip sutrumpinti eiles pas gydytojus. Bus suvaldytas mokytojų atlyginimų chaosas. Bus naujų tautinių kostiumėlių vaikams, nes anie, kadencijos pradžios, jau išaugti. Visa tai gausime vos per metus.

Klausimas: kodėl tada Seimo kadencija trunka ketverius? Politikai teisinasi, kad rinkimai brangiai kainuoja. Na, bet ar verta taip taupyti? 2016-ųjų (šio parlamento) rinkimai atsiėjo 7,5 mln. eurų. Reikėtų prie skaičių priekyje pridėti žodelytį "niekingus". Juk tai krislelis didelio valstybės veido akyje. Net nesimatytų. Pavyzdžiui, šiųmetis valstybės biudžetas siekia 10,5 mlrd. eurų.

Kita vertus, dalis rinkėjų per vieną kadenciją ne po vieną savo atstovą į Seimą renka. Rugsėjo 8-ąją vyks nauji rinkimai Žirmūnų Nr. 4, Gargždų Nr. 31 ir Žiemgalos Nr. 46 apygardose, nes prieš tai išrinkti politikai išrinkti į kitas šiltas vietas. Kas į Europos Parlamentą, kas į merus.

Vadinasi, mitas, kad rinkimai brangiai kainuoja, jei, nebaigus darbo viename poste, galima rinktis naują kadenciją kitame. Bet juk tai – demokratija, laisvė ir kt. pasiteisinimai.

Ačiū Dievui, į prezidentus žmogų išsirinko visuomenė ne iš parlamentarų. Ir šiek tiek sutaupė. Apie taupymą kalbantys Seimo, Vyriausybės politikai patys galėjo apie tai pagalvoti, pakentėti savo postuose, kol baigsis terminas, kuriam pasodinti, ir nekandidatuoti kitur. Kad jau taip.

Jei Seimo rinkimai vyktų kasmet, niekas (nei politikai, nei rinkėjai) nespėtų pamiršti pažadų. Paskutiniųjų metų pakaktų pasižadėjimams įvykdyti, todėl visi ilgai ilgai ir laimingai gyventume.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Tikrai

Šauniai. Toks švarus sarkazmas, nors leipk juokais, tik, deja, juokas visai neima- nes šitie blūdai- tai mūsų išklaipyta, sunenormalinta ir sumarmalinta realybė, kuri jau veržte veržiasi į čia aprašomą situaciją

emilija

puikus ir izvalgus zvilgsnis-10 balu.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS