Ką pasakytų L. Donskis? | Diena.lt

KĄ PASAKYTŲ L. DONSKIS?

Rytoj Pekine bus didelė šventė. Lygiai prieš 70 metų didysis Mao Tiananmeno aikštėje paskelbė Kinijos Liaudies Respublikos įkūrimą, kurios kaina – milijonai suluošintų ir tebeluošinamų likimų, pražudytų ir tebežudomų žmonių (komunistams tai niekada nebuvo rimtas argumentas).

Šiandien šis įvykis turėtų būti paminėtas ir pas mus, sostinėje, tiesa, tik kinų atstovybėje. O kad viskas atrodytų solidžiau, Kinijos ambasadorius Lietuvoje ta proga į priėmimą pakvietė ir gausų mūsų šalies politikų būrį.

Ar jie nueis? Juk vos daugiau nei prieš mėnesį Katedros aikštėje tos pačios Kinijos ambasados peštukai susistumdė su pilietinės akcijos dalyviais, palaikančiais Honkongo protestuotojus, kurie, minėdami Baltijos kelio trisdešimtmetį, Honkonge susikibo į gyvąją grandinę protestui prieš centrinės Kinijos valdžią.

Maža to, Kinija taip ir neprisiėmė atsakomybės dėl ambasados veikėjų veiksmų Katedros aikštėje, bet užtat pakvietė vietos politikus į priėmimą komunistinio režimo jubiliejaus proga.

Konservatoriai šiuo klausimu kategoriški – "vaizduoti, kad nieko neįvyko, ir lyg niekur nieko spausti ranką šventėje negalintys".

Nes ambasados atstovų veiksmai, anot LR užsienio reikalų ministerijos, nukreipti prieš Lietuvos Konstitucijos garantuojamas demokratines laisves ir pažeidžiantys viešąją tvarką, nėra priimtini ir nebus toleruojami.

Grįžtant prie temos, ar visi pakviestieji seimūnai šiandien ignoruos kinų balių, deja, neaišku. Tačiau veikiausiai bus tokių, kurie nematys čia nieko blogo. O tai yra dar vienas politinės trumparegystės įrodymas, apie ką šviesios atminties profesorius Leonidas Donskis ne kartą įspėjo.

Anot L.Donskio, "šėtoniškas Kinijos kokteilis" šiandien Vakarams ir ES yra pats sunkiausias išmėginimas ir iššūkis, tai – laisvoji rinka be politinės laisvės ir žmogaus teisių.

Ne paslaptis, kai kam ir mūsų Seime toks kokteilis, pritaikytas vietos sąlygoms, būtų visai nepeiktinas. Tokiems L.Donskio įžvalgos – nė motais.

Rašyti komentarą
Komentarai (17)

Anonimas

o kas per by.bys das donskis?

DVĖSKIT BOL Š EV IK INĖS KIAULĖS

PUIKUS IR TEISINGAS STRAIPSNIS

man tie , kuriems

vaidenasi ir nuolat mini 'šėtoną 'yra pacientai ) . Mano galva 'šėtonai ' turi pavardes , pareigas bei priklausomybę partijoms .
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS