Kas – ponai, o kas – kita Lietuva | Diena.lt

KAS – PONAI, O KAS – KITA LIETUVA

Laba diena. Štai ir paaiškėjo: Vilniuje pragyvenimo lygis – kaip Suomijoje ir pasiekė 109 proc. ES pragyvenimo vidurkį, o kitur žmonės gyvena kaip benamiai šunys. Pavyzdžiui, Tauragė tesiekia tik 42 proc. ES pragyvenimo vidurkio, taigi gyvena bemaž tris kartus blogiau nei pasipūtusi sostinė.

Ką tai reiškia, ponai, pardon, mieli plebėjai?

Tai reiškia, kad per 30 nepriklausomybės metų mūsų šalies vadovai ir biurokratija nieko kita nedarė, tik pumpavo visų mokesčių mokėtojų pinigus į Vilnių, kuriame beveik nėra gamybos, bet veikia administravimo, viešųjų pirkimų galių, o sykiu ir pasipelnymo schemų kūrimo centrai.

Pavyzdys – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai priklausantis Ugdymo plėtotės centras (UPC), kurį dabar mėsinėja STT.

Šiai nežinia kam reikalingai įstaigai ministras pernai net 12 kartų savo įsakymais skyrė 585,7 tūkst. eurų, o centras savo pirkimus planuodavo ne pagal poreikį, bet pagal gautas lėšas, stengdamasis įsisavinti visus jam skirtus pinigus.

Iš kur toks uolumas? Kaip pažymi tarnybos agentai, UPC pirkimai vykdyti iš buvusių arba esamų darbuotojų (taigi vilniečių), mokėta už tai, ką jie turėjo dirbti už algą, pirkinėti keisti dalykai ir, pavyzdžiui, už 3 tūkst. eurų kainavusį filmuką suplota 10,9 tūkst. eurų.

Ir ką? Ir nieko. Pati valstybė toleruoja tokią padėtį. Jeigu ES valstybėse švietimui vidutiniškai skiriama apie 10 proc. bendrojo vidaus produkto, tai vargstančioje Lietuvoje – 14 proc.

Va, iš kur sostinėje pinigai. Jei viena perteklinė įstaigėlė sugeba per metus išleisti daugiau nei pusę milijono nežinia kam, tai ką gali sau leisti rimta institucija, kurių Vilniuje – daugiau nei reikia?

Tie biudžeto eurai nuteka tiesiai į veltėdžių, plepių, vamzdžius klojančių pseudomenininkų, projektų "Pirk dramblį" sumanytojų ir jiems palankių tarpininkų kišenes. Ir Vilnius klesti, nors nieko negamina. Mes – ponai, jūs – šūdai. Štai ir visa čia logika.

Su Rugsėjo 1-ąja, gerbiami švietimo tranai! Smagių jums viešųjų pirkimų.

Rašyti komentarą
Komentarai (12)

Sauliau

Tai kada tas karas prasudeda?

Anonimas

Tokia ta nepriklausoma Lietuva.

Kęstas

Prieš 3000 metų planetą „iš esmės pakeitė medžiotojai-rinkėjai, ūkininkai ir ganytojai“. "Žmonės iš esmės pakeitė mūsų planetą daug anksčiau, nei manyta iki šiol, ketvirtadienį pranešė pasaulinis archeologų ekspertų sambūris. Žmonės ūkininkavo, degino miškus ir ganė ožkas, avis ir galvijus. Maždaug 1000 m. Pr. Kr., kai Majų civilizacija augo Mesoamerikoje ir Zhou dinastijos pradžioje Kinijoje, tai, ką autoriai apibūdina kaip intensyvų žemės ūkį ar nuolatinį žemės dirbimą, buvo „paplitusi veikla daugelyje planetos regionų, kur ji vis dar praktikuojama ir šiandien“." Dabar mes Lietuvą verčiame negyvenama dykviete, taigi, keičiame į priešingą pusę. Žmones išstumiame į emigraciją. Derlingą dirvožemio sluoksnį naikiname, chemijos pagalba augindami tik grūdus eksportui. Miškus irgi iškertame eksportui. Kaip tas dar Nausėda čia kažkokių grybų randa? Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS