Neišnaudotos galimybės antikvariato rinkoje | Diena.lt

NEIŠNAUDOTOS GALIMYBĖS ANTIKVARIATO RINKOJE

Lietuvoje yra nemažai stiprių savo žiniomis ir patirtimi žmonių, kurių hobis, o gal ir gyvenimo būdas yra kolekcionuoti antikvarinius ginklus. Beje, šis pomėgis taip pat yra gana didelių pajamų šaltinis.

Deja, šiuo metu galiojančios įstatymo nuostatos, susijusios su D kategorijos senoviniais šaltaisiais ginklais, vis dar nepagrįstai riboja ir apsunkina senovinių ginklų kolekcininkų veiklą bei ant pečių užkrauna neadekvačią administracinę naštą – ribojamas vežamų šaltųjų senovinių ginklų kiekis ir pan.

Atkreiptinas dėmesys, kad faktiškai visoje ES senoviniai šaltieji ginklai yra laisvos civilinės apyvartos kolekciniai objektai, nes pripažįstama, kad jie dėl laiko yra praradę savo, kaip ginklų, funkcijas ir visuomenei yra visiškai nepavojingi. Jais laisvai prekiaujama senienų mugėse, turgeliuose, antikvariatuose, aukcionuose ir t.t., jie laisvai, neribojamais kiekiais vežami iš vienos šalies į kitą. Jeigu kai kuriose šalyse ir nustatyti kokie nors šių objektų išvežimo ar kitokio disponavimo jais apribojimai, tai ne kaip ginklų, o tik kaip kilnojamųjų kultūros vertybių. Pažymėtina, kad statistinė informacija taip pat rodo, jog senoviniai šaltieji ginklai nėra naudojami nusikalstamoms veikoms vykdyti, todėl nėra jokio pagrindo riboti jų civilinės apyvartos visuomenės saugumo ar kitais tikslais.

Atkreiptinas dėmesys, kad pasaulinėje antikvariato rinkoje cirkuliuoja apie 10 mlrd. dolerių. Būtų neblogai, kad valdžia atkreiptų dėmesį į šią problemą ir padėtų ją išspręsti, sudarydama galimybes į mūsų ekonomiką įsilieti papildomam finansų srautui.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Antikvaras

Alia gerai dirba labanauskas savo ginklanesiui Simkunui :))

SUSIJUSIOS NAUJIENOS