Piktadarių rojus Pereiti į pagrindinį turinį

Piktadarių rojus

2025-07-17 12:18

Kai Napoleonas Bonapartas po savo sukeltų karų galiausiai priėjo liepto galą (tai buvo prieš daugiau nei 200 metų), jį sumanyta ištremti į Šv. Elenos salą, Pietų Atlanto vandenyne, prie vakarinių Afrikos krantų. Tuomet ši vieta buvo tarsi natūralus gamtos sukurtas kalėjimas, iš kurio imperatorius gyvas taip ir negrįžo nei į Prancūziją, nei kur nors kitur.

Asta Dykovienė
Asta Dykovienė / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Praėjus daugiau nei dviem šimtmečiams, penkiems piktadariams, anot JAV Vidaus saugumo departamento pareigūnų, nusikaltėliams, neteisėtiems svetimšaliams, kurie esą yra tokie išskirtinai barbariški, kad jų gimtosios šalys atsisakė priimti juos atgal, tokia tremties vieta tapo nedidukė Afrikos karalystė Esvatinis.

Dar ne taip seniai ši monarchija, kuri pagal užimamą plotą yra beveik 4 kartus mažesnė už Lietuvą, buvo vadinama Svazilendu.

Esvatinis neturi prieigos prie jūros, jos teritoriją supa kaimyninės valstybės – Pietų Afrikos Respublika ir Mozambikas. Be to, kad cukranendrės yra populiariausias eksporto produktas, šalies gelmėse dar glūdi deimantai, o didžiausia mirtingumo priežastis – AIDS ir tuberkuliozė.

Įdomu tik, kaip prezidento D. Trumpo administracijai pavyko įkalbėti karalių Msvatį III įsileisti tuos vadinamuosius nesutramdomus barbarus į savo karalystę?

Jei tikėtume viešai skelbiama informacija, Msvatis III praktikuoja poligamiją ir turi 15 žmonų. Tiesa, ir pats 57-erių monarchas yra susilaukęs kritikos ne tik dėl savo prabangaus gyvenimo būdo, bet ir dėl kaltinimų žmogaus teisių pažeidimais, todėl visai tikėtina, kad naujieji valdiniai – iš JAV deportuotieji Vietnamo, Laoso, Jemeno, Kubos ir Jamaikos piliečiai – bus „pastatyti į vietą“ ir karalystė nepavirs piktadarių rojumi.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra