V. Matijošaitis: tegul sprendžia žmonės | Diena.lt

V. MATIJOŠAITIS: TEGUL SPRENDŽIA ŽMONĖS

Šią savaitę Kaunas inicijavo įstatymuose numatytą demokratišką procesą, kurio metu dalies Kauno rajono žmonės patys galės nuspręsti, kurios savivaldybės – Kauno miesto ar Kauno rajono – dalimi jie nori būti. Tai yra labai svarbus sprendimas ir jį turi priimti ne merai, ne tarybos, ne centrinė šalies valdžia, o žmonės.

Noriu pabrėžti, kad klausimas yra ne apie teritorijas ar jų perdalinimą, o apie žmones, jų pačių ir jų vaikų ateitį. Ir tikriausiai ne man vienam keistai atrodo pasigirdęs Kauno rajono vadovų noras užčiaupti žmones ir neleisti spręsti jiems patiems.

Kaunas šiandien yra daug didesnis nei jo administracinės ribos. Daugybė darbščių ir veiklių kauniečių gyvena už tų ribų ir dėl rajono valdžios neveiksnumo turi apsimetinėti kitos savivaldybės gyventojais tam, kad savo vaikus galėtų vežti į miesto darželius. Tie patys kauniečiai negali patikėti rajono valdžios neįgalumu organizuojant viešąjį transportą.

Kauno rajone gyvenantys žmonės taip pat nėra patenkinti tuo, kaip prie jų namų tvarkomos gatvės, šaligatviai ir viešosios erdvės. Kauno rajono meras mėgsta fotografuotis prie naujai atidaromų kelių tarp miestelių ir dviračių takų. Tik tai darydamas jis nepasako, kad tuos kelius tiesia ne rajono savivaldybė, o Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Jei rajono žmonės pasakys ne, gerbsime tokį sprendimą.

Pastarosiomis dienomis daug girdime apie rajone ir mieste egzistuojančius mokesčius. Taip, šiuo metu dėl savaime suprantamų priežasčių mieste kai kurie mokesčiai yra šiek tiek didesni nei rajone. Bet tiek žemės, tiek nekilnojamojo turto, tiek ir kiti mokesčiai gali būti skirstomi zonomis ir toje rajono dalyje, kuri įtraukta į šią iniciatyvą, jie išliks tokie pat, kokie yra šiuo metu. Taip pat nesikeis ir šių miestelių bei kaimų pavadinimai.

Kaip viskas vyks toliau? Parengęs visus reikalingus dokumentus, Kaunas juos pateiks Vidaus reikalų ministerijai, kuri paskirs referendumo datą. Jo metu tų Kauno rajono miestelių ir kaimų, kurie yra įtraukti į šią iniciatyvą, gyventojai pareikš savo valią balsuodami.

Jei sprendimas bus teigiamas, klausimas toliau keliaus į Seimą, kuris priims naujas savivaldybių ribas nustatantį įstatymą. Jei rajono žmonės pasakys ne, gerbsime tokį sprendimą.

Tegul sprendžia žmonės!

Rašyti komentarą
Komentarai (181)

Algirdas

Referendumo išlaidas apmokės kas ??? O gal daryti kartu su rinkimais, Kaunui bus mažesnė suma, nes pinigų trūksta...

Kaimietis

Visai neblogą pasiūlymą perskaičiau, kad Kauno seniūnijas (juk fiktyvios tokios yra) reik prijungt prie rajono ir viskas bus tvarkoje.Mes padėsim Kaunui išspręst jo problemas, nes mes rajone jokių problemų neturim.

Gintė

Apie kokią tvarką ir teisingumą kalbame??? P. Matijošaitis atėjo vadovauti miestui, tada, kai prieš jį buvusi valdžia suplanavo ir sutvarkė techninius dokumentus dėl ES finansavimo. P. Matijošaičiui beliko pasirašyti ES finansavimo sutartis ir prisiimti nuopelnus sau dėl šiuo metu vykdomų darbų...Tačiau ES finansavimas baigiasi, taigi reikia naujo finansavimo šaltinio. Taikinys - Kauno rajono „išmėsinėjimas“ ir rajono biudžeto pasigrobimas. O tuo pačiu galima pasitvarkyti Matijošaičių ir jiems prijaučiančių verslo reikalus Kauno rajono teritorijoje...Matematika paprasta. Pasiskaičiuokime, kiek padidės žemės mokesčiai verslininkams, sodininkams, nuosavų valdų turėtojams, - vidutiniškai daugiau kaip tris kartus. O patentai verslininkams - vidutiniškai 6 kartus, priklausomai nuo veiklos srities (kam įdomu, duomenys atviri ir paskelbti abiejų savivaldybių tinklapiuose). PAGALVOKIME
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS