JAV nuo koronaviruso jau paskiepyti daugiau kaip milijonas žmonių | Diena.lt

JAV NUO KORONAVIRUSO JAU PASKIEPYTI DAUGIAU KAIP MILIJONAS ŽMONIŲ

Daugiau kaip milijonas žmonių Jungtinėse Valstijose jau gavo pirmąją vakcinos nuo koronaviruso dozę, trečiadienį pranešė JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) direktorius Robertas Redfieldas (Robertas Redfildas).

„Jungtinės Valstijos šiandien pasiekė ankstyvą, bet svarbią gairę – žinybos pranešė, kad nuo tada, kai prieš 10 dienų buvo pradėtas skiepijimas, jau daugiau kaip milijonui žmonių buvo sušvirkšta pirmoji COVID-19 vakcinos dozė ", – sakė R. Redfieldas.

Federalinės vyriausybės vakcinų kūrimo ir ir platinimo programos „Operation Warp Speed“ vyriausiasis patarėjas dr. Moncefas Slaoui (Monsefas Slavis) žurnalistams sakė, kad veikiausiai nepavyks pasiekti tikslo iki šio mėnesio galo paskiepyti 20 mln. žmonių.

Tačiau jis sakė, kad JAV vis dar tikisi įgyvendinti tikslą iki 2021 metų pirmojo ketvirčio pabaigos paskiepyti 100 mln. žmonių, o per antrąjį ketvirtį – dar 100 milijonų.

Praėjusią savaitę Jungtinėse Valstijose buvo paskirstyta 3 mln. Vokietijos bendrovės „BioNTech“ ir JAV farmacijos milžinės „Pfizer“ sukurtos vakcinos dozių.

„Pfizer-BioNTech“ vakcina tapo pirmąja, patvirtinta JAV Maisto ir vaistų administracijos (FDA). Skiepijimas šia vakcina Jungtinėse Valstijose buvo pradėtas gruodžio 14 dieną.

Gruodžio 18 dieną FDA suteikė leidimą platinti ir antrąją vakciną nuo COVID-19, sukurtą bendrovės „Moderna“.

Per šią savaitę planuota paskirstyti 6 mln. „Moderna“ vakcinos dozių ir dar 2 mln. „Pfizer-BioNTech“ preparato dozių.

Jungtinės Valstijos yra labiausiai nuo pandemijos nukentėjusi pasaulio valstybė. Nuo koronavirusinės infekcijos šalyje jau mirė per 320 tūkst. žmonių. Manoma, kad COVID-19 bus dažniausia amerikiečių mirties priežastis 2020 metais, aplenkdama širdies ligas ir vėžį.

Pirmiausia skiepijami su didžiausia rizika užsikrėsti susiduriantys sveikatos priežiūros darbuotojai ir slaugos bei ilgalaikės priežiūros įstaigų gyventojai. Per kitą vakcinavimo programos etapą bus skiepijami vyresni nei 75 metų asmenys ir būtiniausių įmonių darbuotojai.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Tiketi jankiais

taspats kaip velniui,kai jankiu buvo uzsikrete vienas milijonas jie pranese kad mirciu yr simtas dvylika tukstanciu, o dabar kaip pas juos uzsikretusiu beveik septyni milijonai mirciu tik trys simtai tukstanciu, tai jiems su matematika negerai ar suvaziave i amerika visi potologiniai melagiai!

Anonimas

Pas mus dar nepradejo, dar arabai neleido.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS