A. Dulkys apie situaciją dėl omikron: mus turi gąsdinti ne atvejų skaičius | Diena.lt

A. DULKYS APIE SITUACIJĄ DĖL OMIKRON: MUS TURI GĄSDINTI NE ATVEJŲ SKAIČIUS

Lietuvoje ir Europoje toliau plintant labiau užkrečiamai koronaviruso atmainai omikron, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys akcentuoja, kad gyventojus turėtų gąsdinti ne naujų atvejų skaičius. Ministro teigimu, pagrindinis rodiklis – kaip omikron atmaina paveiks sveikatos apsaugos sistemą. Tačiau A. Dulkys tikina, kad bent jau artimiausiu šventiniu laikotarpiu situacija turėtų būti suvaldyta.

„Tai niekas nesikeičia, žinutė yra tokia: mus turi gąsdinti ne atvejų skaičius, naujos atmainos tikrai neišvengsime, ji tikrai paplis, dabar atidžiai turime žiūrėti, kokį tai daro realų poveikį sveikatos apsaugos sistemai. Šiuo metu yra lygiai tokia pati stabili situacija kaip vakar. Kaip bus rytoj, kaip bus poryt, aš negaliu pasakyti, bet mes ją stebime“, – žurnalistams Vyriausybėje teigė A. Dulkys.

„Labai sunku su prognozėmis, bet ką mano komanda mato, kad panašu, jog šias per artimiausias šventes – Kūčias, Kalėdas – tikrai situacija turėtų būti suvaldyta“, – pridūrė jis.

Ministro teigimu, tam tikri ribojimai galėtų būti apsvarstyti COVID-19 liga sergančių pacientų skaičiui reanimacijose pasiekus 215. O užimtumui pasiekus 240, pasak A. Dulkio, galėtų būti įvedami ir karantino režimą atitinkantys ribojimai.

„Jeigu matytume, kad jau yra apie 240 pacientų (reanimacijose – ELTA), tai žinutė, kad Lietuvai reikia labai griežtų sąlygų, tai atitiktų karantino sąlygas. Jeigu judame iki 215, vadinasi, turime iš esmės peržiūrėti, kaip yra organizuojami renginiai, gal kažkokius apribojimus įvesti ir t.t.“, – paaiškino jis.

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

F

Ar tu ministre ka nors supranti pesmegenis

Grybas

Mus turetu gazdinti ne " omikron" o tavo isdulkeja smegenys

Gigas

Nuo kada liausis pezėti,visi jau pamatė,kad durnas per visą pilvą.Susikibtu su maldekiuku,šimašiuku ir eitų nach..kti pieno lakti.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS