A. Dulkys Briuselyje aptars vaistų trūkumą ES rinkoje | Diena.lt

A. DULKYS BRIUSELYJE APTARS VAISTŲ TRŪKUMĄ ES RINKOJE

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pirmadienį Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybos posėdyje, kur aptars vaistų trūkumą Bendrijos rinkoje.

Su amoksicilino trūkumu šalys susiduria dėl stipriai padidėjusio antibakterinių vaistų poreikio po COVID-19 pandemijos.

„Kadangi COVID-19 pandemijos metu buvo sumažėjęs sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų ligomis, šių vaistų gamybos pajėgumai buvo sumažinti. Šiuo metu esant minėtų ligų šuoliui, gamintojai nebespėja patenkinti šių vaistų poreikio, tad dauguma ES šalių patiria antibiotikų stygių, kas kelia grėsmę pacientų sveikatai“, – BNS nurodė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Būtina ieškoti priemonių, galinčių padėti spręsti vaistų trūkumo problemą šiuo metu.

Ministerija teigia, kad teigiamų pokyčių tikimasi su būsima ES teisyno peržiūra, tačiau – būtina pasirengti kitam peršalimo ligų sezonui. Pasak jos, pranešimų apie vaistų tiekimo sutrikimus Lietuvoje skaičius auga.

„Būtina ieškoti priemonių, galinčių padėti spręsti vaistų trūkumo problemą šiuo metu“, – nurodoma pranešime.

Ministerijos teigimu, posėdžio metu bus aptariamas reglamentas dėl Europos vaistų agentūrai mokėtinų mokesčių ir rinkliavų, bus diskutuojama dėl siūlymo, suteikti didesnį vaidmenį Europos vaistų agentūros Valdybai ir valstybėms narėms koreguojant mokesčius ir rinkliavas ateityje.

Ministrai taip pat pasikeis nuomonėmis dėl ES visuotinės sveikatos strategijos. Bus aptariama kaip galima stiprinti Bendrijos iniciatyvas visuomenės sveikatos srityje.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

Df

Ar tas ministras žino kaip atrodo nuo slogos vaistai

Onė

Mūsų ministrui tai sunki dalia teko .šitiek problemų ant sprando o ir šimonytė prisiviliojo užkrovė naštą o padėti nereikia,nusiplovė sau.o jis puikus žmogus tik pateko į velnių irštvą.

Nu nu

O kaip stropiai gydytojai aiškino, na, nereikia antibiotijų, nes priprasit prie jų, gerkit arbatėles......o dabar jau " trūksta", nepagamina atseit, tai kodėl Lenkijoje netrūksta? Greičiausias kelias į kapus - negydomas plaučių uždegimas....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS