Epidemiologinė situacija Lietuvoje: ar mokinių atostogos pristabdė viruso plitimą? | Diena.lt

EPIDEMIOLOGINĖ SITUACIJA LIETUVOJE: AR MOKINIŲ ATOSTOGOS PRISTABDĖ VIRUSO PLITIMĄ?

  • 0

Duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalijo įžvalgomis koronaviruso tema.

„Žiūrint įvairiais pjūviais panašu, kad mokinių atostogos pristabdė epidemiją. Atvejų kritimas iki 20 metų amžiaus grupėse buvo tikėtas, bet jis persidavė ir kitoms amžiaus grupėms, kuriose stebimas atvejų augimo sustojimas. Kas svarbiausia, kad ligoninių skaičiai irgi pradėjo kristi (nors Kauno regione vis dar stebimas kilimas), kas reiškia, kad atvejų kritimas yra tvarus. Gulinčių reanimacijoje skaičiai jau kurį laiką nekyla. Šis rodiklis dabar svarbiausias, nes pagal jį bus sprendžiama, ar įvesti karantiną. Žiūrint istoriškai, dabartinės nustatytos ribos niekada nebuvo pasiektos, kas yra savotiškai gerai. Karantinas yra kraštutinė priemonė ir jis turi būti įvedamas kai iš tikrųjų yra blogai. Nors visuomenėje ir pasigirdo skundų dėl karantino sąlygų, bet bent jau mano nuomone karantino riba buvo nustatyta būtent atsižvelgiant į verslą. Žiūrint į istorinius duomenis ir dabartinę situaciją, karantino tikimybė yra maža. Turint omenyje imunizacijos lygį ir artėjančią revakcinaciją sunku patikėti, kad nustatytos ribos bus peržengtos“, – socialiniame tinkle rašė duomenų mokslininkas.

V. Zemlio-Balevičiaus feisbuko nuotr.

„Nors dabartinis epidemijos atokvėpis atrodo pozityviai, epidemija toli gražu nesibaigė. Kas dieną miršta po 50 žmonių (7 dienų vidurkis, trečias apibrėžimas). Kadangi griežtų priemonių nėra imamasi, tai tikėtina kad jei net ir pasiekėme piką tai leisimės nuo jo lėtai. Ir visai gali būti, kad mokinių atostogų efektas po savaitės, kitos, baigsis ir vėl pradėsime lipimą į viršų. Todėl ypatingai svarbu dabar visiems revakcinuotis, kai tik atsiras tam galimybė. Ligoninėse 20 proc. sergančių yra vakcinuoti, tai tą 20 proc. su revakcinacija galima sumažinti, taip sumažinant karantino tikimybę. Vėl gausis taip, kad atsakingi žmones saugos neatsakingus, na, bet ką padarysi, toks gyvenimas“, – įrašą baigė V. Zemlys-Balevičius.

Žiūrint į istorinius duomenis ir dabartinę situaciją, karantino tikimybė yra maža.

Praėjusią parą nustatyti 2365 nauji COVID-19 atvejai, mirė penkiolika žmonių, rodo šeštadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys. Keturiolika mirusiųjų buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai.

Praėjusią parą 3 tūkst. 148 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze, iš viso paskiepyti 13 tūkst. 974 žmonės.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1723 COVID-19 sergantys pacientai – maždaug 70 mažiau nei prieš parą, 143 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta 13,4 tūkst. molekulinių (PGR) ir 10,5 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų dar sumažėjo ir siekia 1273 atvejus – jis mažėja nuo pirmadienio. 7 dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis taip pat mažėja nuo savaitės pradžios ir siekia 13,8 procento.

GALERIJA

  • Epidemiologinė situacija Lietuvoje: ar mokinių atostogos pristabdė viruso plitimą?
  • Epidemiologinė situacija Lietuvoje: ar mokinių atostogos pristabdė viruso plitimą?
  • Epidemiologinė situacija Lietuvoje: ar mokinių atostogos pristabdė viruso plitimą?
  • Epidemiologinė situacija Lietuvoje: ar mokinių atostogos pristabdė viruso plitimą?
  • Epidemiologinė situacija Lietuvoje: ar mokinių atostogos pristabdė viruso plitimą?
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS